loading
close
SON DAKİKALAR

Melih Gökçek'ten bomba iddialar

Melih Gökçek'ten bomba iddialar
Tarih: 11.02.2012 - 20:06
Kategori: Gündem

Kendisini 'CHP uzmanı' olarak tanıtan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yine bomba iddialarda bulundu..

Samanyolu Yayın Grubu Ankara Temsilcisi Abdullah Abdulkadiroğlu'nun canlı yayın konuğu olan Melih Gökçek, CHP kongresinden sonra CHP'ni parçalanacağını öne sürerek "Kongreden sonra 3 yeni CHP'yi görmek sürpriz olmaz." dedi.

Çankaya'da İdeolojiye Oy Veriyorlar

Çankaya'da verilen oyun zihniyete verildiğini vurgulayan Gökçek "Önce zihniyetin değişmesi lazım. Ben zaman içinde bu zihniyetin değişeceğini umut ediyorum. CHP'li belediyelerin içinde başarılı olan, parmağınızla bile çok az gösterilir. Belediyeleri başarılarından dolayı değil, sadece o bölgede yoğun bir CHP'li vatandaş grubu olduğu için alırlar. İstediğiniz kadar hizmet edin, ağzınızla kuş tutun yüzde 50 oyu varsa, yüzde 49'a indiremezseniz. Bu bir ideolojik takıntıdır. Çankaya'da bu ideolojik takıntı ne zaman ortadan kalkar ve sağduyulu insanlar oy verirse işte o zaman kazanılması söz konusu olur. Eğer Çankaya'da şu anda hizmet yoksa, bunun tel sorumlusu CHP'dir. 

Beni Mutlaka İzliyorlar

CHP'de yaşanan son gelişmeleri de değerlendiren Gökçek, CHP tarafından oldukça yakın takipte olduğunu söyledi. Canlı yayında CHP'liler tarafından mutlak surette izlendiğini kaydeden Gökçek "Ben şu anda Kılıçdaroğlu'nun, Muharrem İnce'nin, Gürsel Tekin'in beni izlediğinden yüzde 100 eminim. Bilgileri bende alıyorlar ve ondan sonrada check ediyorlar. Ona göre de her biri tebdiri alıyorlar." dedi.

Sav, Baykal'ın Adaylığına Sıcak Bakıyor

Baykal ve Önder Sav yakınlaşmasına dikkat çeken Gökçek "Kendi aralarında o kadar bir çekişme var ki, grupları arasında ki çekişmeleri takip edemiyorlar. Son konuşmamdan sonra Önder Sav ve Baykal ekibi 3 önemli toplantı yaptı. Eski milletvekilleri, eski PM üyeleri ve eski il başkanları ile toplantı yapıldı. ve Kılıçdaroğlu yönetiminin bu partiyi götüremediğini ve mezhepçilik içerisine soktuğunu ve bir an önce bu yönetimin değişmesi gerektiğine karar verdiler. Bu karar üzerine Baykal bazı çıkışlar yaptı. Önder Sav'a dediler ki "Baykal'ın adaylığına ne dersiniz?" Sav'da "Baykal aday olursa karşı çıkmam, ama ben aday olarak onu ilan etmem" diye konuştu.

Deniz Baykal Kesin Aday

Deniz Baykal aday olmayacağım dese de usulen öyle derler. Baykal aday olacak öyle gözüküyor. Baykal aday olmak istemedi ama Baykal'a yapılan baskı onu aday haline getirdi. Baykal'ın aday olacağı kesin ve aşikar.

Gürsel Tekin, Baykal'ın Yanında

Gürsel Tekin bile şu an döndü. Mustafa Sarıgül'ü partiye sokmak istedi ama baktı ki olmuyor, olay değişti. Baykal'ın yanında yer aldı. Baykal artık ittifaklara yok demiyor. Kılıçdaroğlu'na güle güle demek için onlarında kendi aralarında ittifak yapması gerekiyor. Bu anlamda ciddi anlamda yol aldılar.

Yılbaşından Önce Kongre Olabilir
Parti içi muhalifler eğer bu sefer adaylarını tespit ederlerse, ki bana göre edecekler ve büyük ihtimalle Baykal'ı aday gösterecekler öyle gözüküyor. Biz 540'ı adaysız bulduysak, biz bir aday üzerinden gidersek bu sefer kesin 680'i buluruz diyorlar. Ve yılbaşında önce bile böyle bir teşebbüste bulunabilirler ama bu kesin değil.

Chp'de İşler Karışık

Ankara'da çok önemli bir gelişme oldu. Ankara'da Yenimahalle, Mamak, Keçiören ve Ankara ilin kongrelerini yapmak için delegeler imza topladı genel merkeze verdiler. Ama genel merkez kongreye izin vermedi. Yapamazsın dediler. Onun üzerine 4'ü de ayrı ayrı mahkemeye gittiler. Dün Keçiören ilçenin kongre yapması için karar çıktı mahkemeden. Kayyum tayin etiler. Bu kayyum 30 gün içinde Keçiören'i seçime götürecek. Yenimahalle, Mamak, Keçiören'de kongre yapılması halinde Kılıçdaroğlu'nun kazanma ihtimali sadece sıfır.

Kılıçdaroğlu Kasaba Politikasıcısı

Kılıçdaroğlu'da ne yaptığını bilmiyor. İstanbul'da ha bire il başkanı değiştiriyor. Bir tek Gürsel Tekin'i halletti. Ona hayret ediyorum. Onun haricinde gerçekten siyasetin "s"sinden anladığı yok. Ben söylediğim zaman kızıyor. Tam bir kasaba politikacısı. Ben Kılıçdaroğlu'nun gitmesini istemem, çünkü muhalefeti biz yarıyor.

"İnce"Den Uğraşıyor

Bu arda değişik insanlarda bir araya gelip değişik toplantılar yapıyor. 15 gün önce İsa Gök, Muharem İnce, Hakkı Süha Okay, Önder Sav ve Şahin Mengü bir araya gelip bir toplantı yaptılar. Bu arada Baykal ortaya çıkınca, Kılıçdaroğlu kendi yerini korumaya çalışınca, aradan faydalanmak isteyen birisi daha var. O da Muharrem İnce. Diyor ki yakın çevresine "bakın arkadaşlar ikisi çıkacak bende aradan sıyrılacağım" adamın bütün hazırlığı bu. Kimse şu anda Muharrem İnce'yi ciddiye falan almıyor.

İsa Gök'te Liderliğe Aday.... Chp 3'e Bölünür

İsa Gök'te adaylardan birisi. Bende bunu yeni öğrendim. Yani kimin elinde fırsatı olsa, işi götürecekler o havadalar. Fakat göründüğü kadarıyla bu kongre çok şeylere gebe. Bana bu partiden sonra 3 parti daha çıkar. Baykal gelse o CHP olur. Kılıçdaroğlu kendisinin çevresinde bulunan vekilleriyle gider. Ondan sonra gider yeni parti kurar adı hakiki CHP mi, yeni CHP mi olur onu bilemiyorum. Bir CHP olur yani. Bunu yazın ve altını çizin. Demirel Haberal'ın çıkmasını bekliyor. 15 milletvekilleriyle birlikte o da yeni bir parti kuracak. Dolayısıyla kongreden sonra 3 tane yeni CHP'yi görmek sürpriz sayılmaz.

Beyaz Gazete

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları