loading
close
SON DAKİKALAR

Meteoroloji'den hafta sonu için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji'den hafta sonu için sağanak yağış uyarısı
Tarih: 28.05.2021 - 09:55
Kategori: Gündem

Türkiye genelinde hava durumu mevsim normallerinde ilerliyor ancak Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı hava raporuna göre, yağışlı hava geri dönüyor. Sıcaklıklar birçok şehirde düşecek.

Meteoroloji'nin 5 günlük raporundaki kritik tarih ise cumartesi günü. Cumartesi günü yağışlar yurdun büyük bölümüne yayılacak. Yağışlara bağlı olarak hava sıcaklıklarında düşüş bekleniyor. İstanbul'da en yüksek hava sıcaklığı 22, en düşük hava sıcaklığı ise 16 derece olarak öngörülüyor. Ankara ise en yüksek sıcaklık 22, en düşük sıcaklık ise 15 derece.

Pazar günü yağışlar yurdu terk ediyor. Güneş yüzünü tekrar gösteriyor. Yağışların durması ile beraber hava sıcaklarının mevsim normallerine yükselmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı, "Kuzey kesimlerde mevsim normalleri civarında, iç ve güney kesimlerde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının; Cumartesi günü yağışla birlikte azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları