loading
close
SON DAKİKALAR

Mevlüt Aslanoğlu ölümünün 5. yılında mezarı başında anıldı

Mevlüt Aslanoğlu ölümünün 5. yılında mezarı başında anıldı
Tarih: 16.05.2019 - 12:27
Kategori: Gündem

62 yaşında hayata gözlerini yuman CHP eski Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, vefatının 5’inci yılında Büyükçekmece’deki mezarı başında anıldı.

Mevlüt Aslanoğlu’nun mezarı başında gerçekleştirilen anma törenine seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, CHP milletvekilleri, belediye başkanları, Aslanoğlu ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Akgün: Çalışkanlığı ve dürüstlüğüyle herkese örnek olmuştur

Dualarıyla Mevlüt Aslanoğlu’nu anan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, “Mevlüt Aslanoğlu çalışkanlığı ve dürüstlüğüyle herkese örnek olmuştur. Mütevazi kişiliğiyle örnek bir siyasetçiydi. Halkın sorunları için durmadan çalışan, içten ve samimi bir kişilikti. Ülkemiz için yaptığı hizmetler asla unutulmayacaktır. Yüreğini herkesle paylaşan bir insandı. Mevlüt Aslanoğu’nu sevgi ve saygıyla anıyor, Yüce Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

İmamoğlu: Keşke sayıları daha çok olsa

Ekrem İmamoğlu da, “Benim için de çok değerli bir abiydi. İnsanın siyaseti yapma dilini nasıl geliştireceği noktasında güzel abilerle buluşması çok örnektir. Mevlüt Aslanoğlu abimiz de öyle bir abidir. Aramızdan erken göçtü. Her zaman güzel anılarıyla anacağız. Herkesi kucaklamış ve bugün ülkemizde en fazla eksik olan siyasi abi rolünü üstlenebilecek kişilerdendi. Keşke sayıları daha çok olsa. İnsanları kucaklaştıracak, bir araya getirecek kişilerin ülke huzuru açısından çok değerli olduğunu düşünüyorum. Mevlüt Aslanoğlu abimiz öyle birisiydi. Mekanı cennet olsun” dedi.

Anma töreninde konuşmaların ardından Mevlüt Aslanoğlu için mevlit okundu.

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları