loading
close
SON DAKİKALAR

MHP döviz hesaplarını Türk Lirası'na çeviriyor

MHP döviz hesaplarını Türk Lirası'na çeviriyor
Tarih: 14.08.2018 - 08:55
Kategori: Ekonomi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, partilerinin döviz hesaplarının Türk Lirası'na dönüştürülmesi sürecini başlattıklarını açıkladı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, yaptığı yazılı açıklamada, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, 'ekonomide dış kaynaklı bir komplonun devreye sokulmaya çalışıldığını,Türk Lirasına sahip çıkılması gerektiğini' ifade ettiğini hatırlatarak, Bahçeli'nin, bu açıklamanın hemen arkasından, Mali İşler Başkanlığına 'partinin döviz hesaplarının Türk lirasına dönüştürülmesi' talimatını verdiğini anımsattı.

Karakaya, açıklamasında "Milliyetçi Hareket Partisinin kasasına, devlet tarafından verilen hazine yardımlarından başka; bağış ya da yardım adı altında hiçbir kişi, kurum ya da kuruluştan beş kuruşun dahi girişi mümkün değildir" dedi.

Karakaya tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, döviz kurlarındaki anormal yükselmelerle alakalı olarak, 10 Ağustos 2018 günü sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, özetle; ekonomide dış kaynaklı bir komplonun devreye sokulmaya çalışıldığı ve dövizin zalim tahakkümlerle yükseltilerek Türkiye’nin düşmesinin hedeflendiğinden bahisle, Türk lirasındaki kontrol dışı oynaklık ve oynamaların devlet olma vasfımıza zarar verebileceğini ve Türk lirasına sahip çıkmamız gerektiğini ifade etmişlerdir. Bu açıklamanın hemen arkasından, mali işler başkanlığımıza; partimizin döviz hesaplarının (varsa) Türk lirasına dönüştürülmesi talimatını vermişlerdir.

Milliyetçi Hareket Partisinin kasasına, devlet tarafından verilen hazine yardımlarından başka; bağış ya da yardım adı altında hiçbir kişi, kurum ya da kuruluştan beş kuruşun dahi girişi mümkün değildir. Bu konuda Sn. Genel Başkanımızın kati talimatları vardır. Bu nedenle, gelir kaynağımız hazine yardımı ve bunlarla ilgili bir bütçe disiplini içerisinde elde edilen nemalarla sınırlıdır. Zaman zaman ihtiyaca ve şartlara bağlı olarak bu sınırlı kaynaklarımızın içerisinde az da olsa döviz hesaplarına da yer verilebilmektedir.

Sayın Genel Başkanımızın talimatlarıyla, geçtiğimiz Cuma günü akşamı döviz hesaplarımızın Türk lirasına dönüştürülmesi kararını almıştık. İlk mesai günü olan Pazartesi günü (yani bugün) itibariyle döviz hesaplarının Türk lirasına dönüştürülmesi sürecini başlatmış bulunuyoruz. Bu işlemin amacına hizmet edebilmesi için bankaların nakit planlamaları başta olmak üzere, vade durumları ve diğer teknik konular da dikkate alınarak süreç en kısa süre içerisinde tamamlanacaktır."

Kaynak : Vişne Haber Ajansı

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları