loading
close
SON DAKİKALAR

Muğla Büyükşehir 9 Günlük Kurban Bayramı tatiline hazır

Muğla Büyükşehir 9 Günlük Kurban Bayramı tatiline hazır
Tarih: 13.06.2024 - 09:18
Kategori: Yerel

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatili öncesinde; Muğla Büyükşehir Belediyesi tüm birimleri ile bayram hazırlıklarını tamamladı.

Muğla Büyükşehir’in mezbaha, sağlık, zabıta, itfaiye, çevre, MUSKİ ve ulaşım birimleri vatandaşların sorunsuz bir bayram tatili geçirmesi için 7 / 24 görev başında olacak.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, bayramların dayanışma ve paylaşmanın en çok anlam kazandığı, kardeşlik ve eşitlik duygularının yürekten hissedildiği özel günler olduğunu söyledi.
 
Ahmet Aras açıklamasında;
 
“Bayramlar kini ve nefreti bir kenara bırakarak sevgiyle kucaklaştığımız çok özel günlerdir. Bu değerli günlerde birbirimize, yaşadığımız kente ve ülkemize sahip çıkmak ise bambaşka bir anlam kazanmaktadır. Bu sorumluluğun bilinciyle tüm birimlerimiz bayram süresince, vatandaşlarımızın ve misafirlerimizin huzuru ve mutluluğu için görev başında olacaklar.” dedi.
 
BİZ ÇALIŞIRKEN VATANDAŞLARDA DOĞA VE ÇEVREMİZE DUYARLI OLSUNLAR
 
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras açıklamasının devamında bayram tatili boyunca oluşacak yoğunluğa dikkat çekerek, “Kurban Bayramı’nda vatandaşlarımızdan ve misafirlerimizde çevre temizliği ve su kullanımı konusunda hassas davranmalarını rica ediyorum.
 
Çevremizi koruma adına atıkların belirlenen noktalara atılmasını, özellikle su kullanımında da zor günler yaşadığımız şu yıllarda israfa kaçmadan, tasarruf odaklı hareket edilmesinin önem arz ettiğini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı da vatandaşlarımız 444 48 01 numaralı çağrı merkezimizden tüm ekiplerimize ulaşabilirler. Bu müstesna günlerde, huzurun egemen olduğu, ötekileştirme olmadan, sadece insani değerlerin yüceltildiği bir gelecek umuduyla, daha nice bayramları bir arada ve huzur içinde kutlamayı diliyorum. Kurban Bayramı'nın ilimize, ülkemize ve tüm İslam dünyasına mutluluk, esenlik ve barış
getirmesini temenni ediyorum.” dedi.
Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları