loading
close
SON DAKİKALAR

Mümtaz Soysal son yolculuğuna uğurlandı

Mümtaz Soysal son yolculuğuna uğurlandı
Tarih: 13.11.2019 - 14:17
Kategori: Yaşam

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eski Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Mümtaz Soysal'ın, Zincirlikuyu Camii'nde kılınan cenaze namazına katıldı. Törende CHP lideri Kılıçdaroğlu’na, PM üyesi ve İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İBB Başkanı Ekrem İm...

Anayasa profesörü, “hocaların hocası” nitelemesiyle tanınana eski Dışişleri Bakanı Mümtaz Soysal, geçtiğimiz 11 Kasım’da, evinde vefat etti. Soysal’ın cenazesi; siyaset, akademi ve medya dünyasından birçok ismi bir araya getirdi. Zincirlikuyu Camii’ne getirilen Soysal’ın tabutu, Türk bayrağına sarıldı. Resmi törenle uğurlanan Soysal’ın cenazesinde; aralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz ve Ahmet Davutoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP eski genel başkanları Hikmet Çetin ve Altan Öymen, eski başbakan yardımcılarından Murat Karayalçın’ın da yer aldığı çok sayıda siyasetçi hazır bulundu.

KILIÇDAROĞLU, KAFTANCIOĞLU VE İMAMOĞLU CENAZEYE BİRLİKTE GELDİ

Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu, cami avlusuna birlikte girdi. Soysal’ın ailesine taziyelerine ileten üçlü, daha sonra cenaze namazı saflarına girdi. Kılınan cenaze namazının ardından Soysal’ın tabutu, alkışlar eşliğinde askeri törenle cenaze arabasına konuldu. Soysal, yine alkışlar eşliğinde Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedildi. Prof. Dr. Mümtaz Soysal’ın, 40 yaşında vefat eden yazar eşi Sevgi Soysal'dan iki çocuğu bulunuyor.

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları