loading
close
SON DAKİKALAR

Munzur Vadisi beyaza büründü

Munzur Vadisi beyaza büründü
Tarih: 19.01.2021 - 13:48
Kategori: Seyahat

Tunceli'de doğal güzelliği, endemik türleri ve yaban hayatı açışından zenginliğiyle bilinen Munzur Vadisi Milli Parkı, kar yağışının ardından beyaza büründü. Dağlar arasından geçen Munzur Nehri ve meşe ağaçları ise kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Tunceli’de 1971’de milli park ilan edilen ve Türkiye’nin en büyük ikinci milli parkı olan Munzur Vadisi, zengin akarsu kaynakları, endemik bitki örtüsü ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan birçok yaban hayvanına ev sahipliği yapıyor.

Uluslararası sözleşmelerle korunan park, kar yağışının ardından ayrı bir güzelliğe büründü. Ovacık ilçesine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Ziyaret köyünde kırk gözeden çıkan ve onlarca derenin suyuyla beslenen Munzur Çayı, kar yağışının ardından beyaza bürünen dağların ve meşe ağaçlarının arasından akarken kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Milli parka gelen doğa tutkunları yürüyüş yapıp, kar manzarasını izleyerek fotoğraf çekti.

“BURASI DÖRT MEVSİM AYRI GÜZEL”

Parkı gezmeye gelen Vedat Coşkun, “Munzur Vadisi dört mevsim çok güzel. Her sene milyonlarca insan burayı ziyaret etmeye gelirdi. Bu sene pandemi ve mevsimsel koşullardan dolayı sessiz. Aslında böyle sessiz olması daha güzel, çünkü vadi daha temiz kalıyor” dedi.

Kaynak : DHA

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları