loading
close
SON DAKİKALAR

Muratpaşa Belediyesi 3 Mayıs'ta Sinan Ateş Parkını açtı

Muratpaşa Belediyesi 3 Mayıs'ta Sinan Ateş Parkını açtı
Tarih: 04.05.2023 - 08:20
Kategori: Yerel

Ankara'da gündüz vakti silahlı saldırı sonucu öldürülen Eski Ülkü Ocakları Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş adına Antalya, Muratpaşa Belediyesi 3 Mayıs Türkçülük gününde park açılışı yaptı.

Muratpaşa Belediyesinin Doç  Dr. Sinan Ateş Parkı açılışına Sinan Ateş'in kız kardeşi ve babası canlı yayınla bağlandı.

Antalya, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal yaptığı Doç Dr. Sinan Ateş Parkı açılışında yaptğı konuşmada;

"Muratpaşa'mızda adını ve anısını yaşatmak için Doç Dr. Sinan Ateş Parkı'mızın açılışını yaptık. 30 Aralık 2022 tarihinde silahlı saldırı sonucu kaybettiğimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e bağlılığıyla bilinen, Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi, 2019-2020 yılları arasında Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevinde bulunmuş tarihçi, akademisyen ve siyasetçi Doç. Dr. Sinan Ateş bu ülkenin değerli isimlerinden birisiydi. Muratpaşa'mızda, kardeşlik türkülerini hep birlikte söylüyor, birliği, beraberliği en içten şekilde her bir komşumuzla yaşıyor ve paylaşıyoruz. Görüşü, kimliği, dini, dili ne olursa olsun ayırt etmiyor, bu güzel coğrafyaya bir tuğla koymuş her bir yurttaşımızı el üstünde tutuyoruz. Bu vesileyle Güzeloba Mahallemizde parka adını verdiğimiz Doç. Dr. Sinan Ateş'i rahmetle ve saygıyla anıyorum." dedi.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Paoyraz açılışta konuştu;

"Cumhuriyetin 100. yılının arefesinde, yüzlerce insanın gözü önünde kalleşçe şehit ettikleri kardeşimiz Sinan Ateş’in adını unutturmamaya, yapanın yanına bırakmamaya yeminimizi tazeledik. Bu değerli esere imza koyan @muratpasabld Başkanı’mız @av_umituysal ’a tekrar teşekkür ediyorum."

Açılışa katılan Prof. Dr. Sezgin Çelik yaptığı açıklamada;

'Şehit Sinan Ateş parkı açılışı için bulunduğum Antalya’da, makamında bizleri ağırlayan Muratpaşa Belediye başkanımız Av. Ümit Uysal beye vefasından ve şehidimize sahip çıkmasından dolayı sonsuz teşekkür ettim. Destek veren bütün meclis üyelerimize şükranlarımı sunarım. #SinanATESicinAdalet

İyi Parti Genel Sekreterimiz ve Antalya Milletvekili Adayımız sayın Av.Uğur Poyraz beyfendi ve Muratpaşa Belediye başkanımız Av.Ümit Uysal beyfendilerin duygusal konuşmaları ile açılışı gerçekleşen Şehit Doç.Dr.Sinan Ateş parkımızın açılışında dostlarımızla beraberdik.

Bunlar Töreyi bozdular gardaşım … #SinanATESicinAdalet diyerek alanlardayız; Unutmayacağız ve unutturmayacağız."

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları