loading
close
SON DAKİKALAR

Netflix’le altı adımda yabancı dil öğrenme rehberi

Netflix’le altı adımda yabancı dil öğrenme rehberi
Tarih: 23.01.2021 - 14:56
Kategori: Kültür & Sanat

Dijital yayın platformu Netflix, Türkiye’deki kullanıcıları için özel olarak hazırladığı altı adımlık mini rehberde platform aracılığıyla yabancı dil öğrenimini kolaylaştıracak seçenekler sunuyor.

Netflix, Türkiye’deki kullanıcıları için İngilizce’den Japonca’ya 30’un üzerinde farklı dilde dublaj ve altyazı seçenekleriyle yayımlayan film ve dizilerini izlerken dil becerilerini geliştirebilecekleri altı adımlık mini bir rehber hazırladı.

“Kingdom”dan “Lupin”e, “Dark”tan “The Life Ahead”e yapımların önerildiği rehberde şu bilgiler yer alıyor:

“Netflix’te her zevke ve yaşa uygun film, dizi, belgesel veya şov bulmanız mümkün. Ama eğer yeni bir yabancı dil öğrenmeye başladıysanız ya da pratik yapmak istiyorsanız, daha önceden izleyip beğendiğiniz bir yapımı tekrar izlemeye başlamanızda fayda var. Bu yapımın konusuna önceden hâkim olacağınız için izlerken dil öğrenmeye çok daha rahat odaklanabilirsiniz.

– Eğer daha önce izlemediğiniz bir yapım eşliğinde dil öğrenmek istiyorsanız ve ne izleyeceğinize karar vermekte zorlanıyorsanız, arama çubuğuna öğrenmek istediğiniz dilin konuşulduğu bir ülkenin adını  (örneğin İspanya) yazabilirsiniz. Böylece o ülkede üretilen yapımları bir arada görebilir ve o anki modunuza göre seçim yapabilirsiniz.

– İzleyeceğiniz yapımı belirledikten sonra altyazı ve dublaj seçeneklerini ayarlamalısınız. Diyelim ki İtalyanca öğrenmek veya pratik yapmak istiyorsunuz. O zaman altyazıları İtalyanca, dublajı Türkçe veya dublajı İtalyanca, altyazıları Türkçe seçebilirsiniz.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları