loading
close
Dolar: 5,76 TL
Euro: 6,38 TL
Sterlin: 7,05 TL
SON DAKİKALAR

Nihat Doğan AKP'ye küstü: 'Erdoğan’ı çok seviyorum ama Ak Parti’nin gidişatı hoşuma gitmiyor'

Nihat Doğan AKP'ye küstü: 'Erdoğan’ı çok seviyorum ama Ak Parti’nin gidişatı hoşuma gitmiyor'
Tarih: 24.04.2019 - 09:43
Kategori: Magazin

İktidara yakınlığıyla bilinen şarkıcı Nihat Doğan, AKP'ye küstüğünü söyleyerek "gidişatı hoşuma gitmiyor, dava şuuru bu değildir" dedi.

Hükümete yakınlığı ile bilinen türkücü Nihat Doğan, AKP'ye küstüğünü açıkladı. Katıldığı Youtube kanalında konuşan Doğan, AKP'ye Kırgın ve küskünüm, bu işler hep böyle olur. Devrim önce kendi evlatlarını yemeye başlar. Sen kendi evladını yedirirsen bir tane kim olduğu, ne olduğu ve nereden geldiği belli olmayan bir ucubeye, seni yerlerken de kusura bakmayacaksın" dedi. "Bunlardan ders çıkaracaklar" açıklamasında bulunan Doğan, "Ben Tayyip Erdoğan’ı çok seviyorum ama Ak Parti’nin gidişatı hoşuma gitmiyor" ifadelerini kullandı.

"DAVA ŞUURU BU DEĞİLDİR"

Türkücü Doğan'ın yaptığı açıklamalar şu şekilde:

"Bizim çıkmış olduğumuz yol bu yol değildi. Biz ayrıştırma eksenli değil tam tersine birleştirme eksenli bir camiaydık. Biz bu yola ayrışmış, yok sayılmış, inkar edilmiş toplumlara imtiyaz verme, onlara bir kimlik, karakter verme, onların da kendilerini bu toplumun öz evlatları olduğu noktasında bir hissiyat kazandırma noktasında yola çıktık. Bu yolda da ben hep mağdur oldum. Bunun adına Alevi açılımı dediler, Kürt açılımı dediler, Roman açılımı dediler bunların hepsinin yanında oldum. Yeri geldi 15 Temmuz oldu, ilk sokağa çıkıp tankların önüne çıkan ben oldum. Sen kendi asilerini, kendi devrimci adamlarını yedirirsen eğer kusura bakma yalnız kalırsın. Ak Parti dava partisidir dedik. Ama şimdi bakıyorsun dava birilerinin çıkar ve menfaat davasına dönüşmüş. Birilerinin şahsi davasını ben kendi davam olarak kabul etmem. Dava şuuru bu değildir."

 
 

 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları