loading
close
SON DAKİKALAR

Ocak Meclisi karara bağlandı

Ocak Meclisi karara bağlandı
Tarih: 12.02.2012 - 00:17
Kategori: Özel Haberler

Silivri Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nın II. Birleşiminin I. Oturumu’nda görüşülen gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edildi.

Silivri Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nın II. Birleşiminin I. Oturumu, 06 Ocak 2012 Cuma Günü saat 14.30’da Silivri Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Görüşülen 2 gündem maddesi de oy birliğiyle karara bağlandı.

-Gündemin birinci maddesinde görüşülen Belediyemizde 2012 yılında sözleşmeli personel çalıştırılması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu görüşünde şu ifadelere yer verildi; “Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Tasnif Cetvelleri Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan 2010 yılı adrese dayalı nüfus sayımında belirlenen nüfuslara uygun olarak yeniden düzenlenmiş ve C11 grubunda yer aldığımız 27.11.2011 tarih ve 28125 sayılı resmi gazetede yayınlanmış ve Belediye Meclisinin 02.01.2012 tarih ve 5 sayılı kararı ile de onaylanmıştır. 

Onaylanan 55 adet boş bulunan teknik hizmetleri, 7 adet boş bulunan sağlık hizmetleri, 3 adet boş bulunan Avukatlık hizmetleri ile Genel İdare Hizmetlerinde boş bulunan Eğitmen kadro unvanlarına karşılık gösterilerek Tam Zamanlı İş sözleşmesi yapılmak suretiyle sözleşme yapılması ve 2012 yılı için Maliye Bakanlığınca açıklanan tavan ücretlerden olmak üzere ücretlerinin ödenmesi; Yüce meclise arz olunur.” Gündem maddesi oy birliğiyle meclisten geçti.

-2. Gündem maddesinde görüşülen İkinci el oto galerilerinin ruhsatlarının iptal edilmesi, ruhsatlı ve ruhsatsız olan ikinci el oto galerilerinin kapatılması konusu ile ilgili İmar ve Hukuk Komisyonu görüşünde şu ifadelere yer verildi; “İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 2008/71 nolu genelgesi gereği 2. el oto galerilerinin şehir merkezi dışına çıkartılması konusu yasal zorunluluk olduğundan Şehrin ihtiyaçları açısından oto galerilerinin Belediye Meclisinin belirleyeceği bir alana taşınmasına, uygun yer ve proje konusunun detaylandırılması için konunun Şubat ayı meclisinde karara bağlanmak üzere komisyonda kalması uygun görülmüştür.” 2. Gündem maddesi de oy birliğiyle meclisten geçti.  

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları