loading
close
SON DAKİKALAR

Okumak Bir Sanattır!

Okumak Bir Sanattır!
Tarih: 11.02.2012 - 23:15
Kategori: Özel Haberler

4. Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinlikleri, 19-20 Kasım 2011 günlerinde CarrefourSa Bahçe Park Alışveriş Merkezi’nde “Okumak Bir Sanattır!” diyecek…

GA ÇOCUK organizasyonuyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve her geçen yıl büyüyen Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinlikleri, 19-20 Kasım günlerinde tüm çocuklara tam bir kitap ve sanat şöleni yaşatacak.

Okuma alışkanlığını küçük yaşlarda kazandırmak, aileleri bu yönde bilinçlendirmek, çok sayıda ve değişik türden yayına tek alandan ulaşımı sağlamak, çocuklarla yazarları bir araya getirmek, sanatsal yaratıma teşvik ederek çocukların dünyaya estetik bir gözle bakmalarını sağlamak amaçlarıyla geliştirilen 4. Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinlikleri, birbirinden renkli sanat atölyelerinden oluşuyor. Uzman eğitmenler eşliğiyle ve çok değerli konuklarıyla titizlikle hazırlanan etkinlikler, söz konusu günlerde 13.00 - 19.00 saatleri arasında sürdürülecek.

Projenin en önemli yönü ise geçtiğimiz yıllarda da yürütülen ve çok sayıda kitap bağışıyla neticelendirilen kitap bağış kampanyası olacak. Türkiye’nin ücra noktalarındaki kütüphaneler ile okullara destek olmak ve kitaba ulaşamayan çocukları kitaplara ulaştırmak amacıyla yürütülen kampanya ile proje, geçtiğimiz 3 yıl boyunca yaklaşık hedefine ulaştı. 2011 yılını daha büyük hedeflerle kapatmayı amaçlayan 4. Dünya Çocuk Kitapları Etkinlikleri Kitap Bağış Kampanyasına destek, 20 Kasım akşamına kadar sürecek.  Bağışlanan eski veya yeni kitaplarla yardıma muhtaç çocuklar sevindirilirken, sosyal sorumluluklarımız da gündeme getirilecek.

Etkinlikler, 19 Kasım 2011 saat 13.00 ’da “Okumak Nedir?” temalı Poster Bildiri çalışmasıyla başlayacak. Yaratıcı Drama ve Farkındalık Atölyesinin ardından Kitap Kapağı Tasarımı yapılacak. Türkiye’nin önde gelen çocuk edebiyatı yazarı Bilgin Adalı “Argos Denizcileri” adlı kitabını ve ardından dünyaca ünlü yazar Roger Norman  “Ağaç Zamanı” adlı kitabını çocuklar için imzalayacak. Sedat Demir Edebiyat Atölyesinde “Sözcük Sanatları” hakkında minikleri çeşitli uygulamalarla bilgilendirecekken, gün, Şahane bir Kukla Tiyatrosu ile sona erecek.

20 Kasım 2011 etkinlikleri ise Müzik Atölyesi ile açılacak. “Sihirli Mozart” kitabının yazarı, müzisyen ve akademisyen Göknil Genç çocuklarla imza saatinde buluşacak. Sonrasında Nuran Direk, Felsefe Atölyesi’nde katılımcılarla “Estetik ve Sanat Nedir?” konulu unutulmaz bir sohbet gerçekleştirilecek. 1992 yılından beri Türkiye Felsefe Kurumu Çocuklar İçin Felsefe Birimi Başkanı olarak görev yapan ve ülkemizde Felsefe Olimpiyatları’nı düzenleyen Nuran Direk sohbetin bitiminde “Filozof Çocuk” kitabını imzalayacak. Bu renkli saatler Üç boyutlu Kitap Tasarımı ve Güzel Konuşma ve Yazma Teknikleriyle devam edecek. Finalde tüm çocuklar kitap bağışı yapılan bölgelerdeki arkadaşlarına mektup yazarak alandan postalayacaklar. Etkinlikler, Kartal Doğa Koleji Halk Oyunları Ekibi’nin muhteşem gösterisiyle sona erecek.

19-20 Kasım 2011 günlerinde CarrefourSa Bahçe Park ve GA Çocuk tarafından, Alışveriş Merkezinin birinci katında gerçekleştirilecek olan 4. Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinlikleri’ne,  UHU, UMIX, STABILO, UMUR COLLECTION,  D4D DİJİTAL MARKA ÇÖZÜMLERİ, CINEBONUS, MAC- MARS ATHLETIC, DELFİ DANIŞMANLIK destek oluyor. 

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, Doğan Egmont Yayıncılık, Can Yayınları, Altın Kitaplar, Günışığı Kitaplığı, Artemis Yayınları, Beyaz Balina Yayınları, Tudem Yayınları, Lal Kitap, Saklambaç Yayınları, Uçanbalık Yayınları, Mavi Bulut Yayınları, Çizmeli Kedi Yayınları, Caretta Yayıncılık, Bulut Yayınları etkinliklerin sürdüğü iki gün boyunca alanda olacaklar. Çocuklar ve aileler çok sayıda değerli kitapla tanışma imkanı bulurken indirimli olarak kitap satın alabilecekler ve dilerlerse bağış yapabilecekler.
ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları