loading
close
Dolar: 5,68 TL
Euro: 6,30 TL
Sterlin: 7,07 TL
SON DAKİKALAR

Ömer Turan'dan Ahmet Hakan tepkisi: Ekrem İmamoğlu devamlı mağdur ediliyor, mağdur edildikçe de çığ gibi büyüyor, efsane haline geliyor

Ömer Turan'dan Ahmet Hakan tepkisi: Ekrem İmamoğlu devamlı mağdur ediliyor, mağdur edildikçe de çığ gibi büyüyor, efsane haline geliyor
Tarih: 21.05.2019 - 11:16
Kategori: Gündem

Ömer Turan, "CNN Türk'te ikinci Turgay Güler vakası yaşanmış. Yalnız şunu unutuyorlar; İmamoğlu’na böyle davranıldıkça, İmamoğlu büyüyor. Turgay Güler İmamoğlu'na en az 2 puan kazandırmıştı. Bugün de Ahmet Hakan bir o kadar kazandırdı" dedi.

YSK'nın hukuksuzca mazbatasını iptal ettiği seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun konuk olduğu CNN Türk'teki Tarafsız Bölge programının sunucusu Ahmet Hakan, İmamoğlu İBB’deki israfla ilgili açıklamalarda bulunurken programı reklam arasına aldı, daha sonra da yayını 40 dakika erken bitirdi. Ahmet Hakan, programı erken bitirdiği için tepkilere neden oldu.

Ahmet Hakan'a bir tepki de iktidar yanlısı görüşleriyle tanınan gazeteci, yazar Ömer Turan'dan geldi. Turan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Ekrem İmamoğlu devamlı mağdur ediliyor, mağdur edildikçe de çığ gibi büyüyor, efsane haline geliyor. 4 ay önce ismi bile bilinmeyen İmamoğlu bugün Türkiye'nin en popüler ismi oldu. Bu yorum değil tespittir. Ak Parti öyle bir akıl tutulması yaşıyor ki bunu bile göremiyor" dedi.

Turan'ın açıklamaları şöyle:

"Ahmet Hakan mahalleye geri mi dönmüş? Bugün CNN Türk'te ikinci Turgay Güler vakası yaşanmış. Yalnız şunu unutuyorlar; İmamoğlu’na böyle davranıldıkça, İmamoğlu büyüyor. Turgay Güler İmamoğlu'na en az 2 puan kazandırmıştı. Bugün de Ahmet Hakan bir o kadar kazandırdı.

Ahmet Hakan en zor dönemlerde bile tarafsız olmakla övünürdü. Nitekim programın ismi de Tarafsız Bölge’dir. Ben Ahmet Hakan'ın ilk kez bu kadar bariz taraf olduğunu gördüm. Sanki CNN Türk degil A Haber’di. Ahmet Hakan mahalleye geri dönmüş, mahalleye hayırlı uğurlu olsun.

Ahmet Hakan'ın Tevfik Göksu'yu savunduğu kadar Tevfik Göksu kendini savunamamıştı. Tevfik Göksu şaşkın, mahalle şaşkın, herkes şaşkın. Günün manşeti; efsane mahalleye geri döndü.

Turgay Güler'in programından sonra Ekrem İmamoğlu'na oy vermeyi düşünmeye başladım. Ahmet Hakan'ın programından sonra Ekrem İmamoğlu’nun kampanyası için çalışmayı düşünüyorum. Bu seçim bir an önce bitse bari, yoksa bu gidişle sürecin sonunda fanatik CHP'li olacağız.

Binali beyin konuk olduğu programlarda, gazeteciler normal sorular soruyorlar, aykırı sorular sorulmuyor, hiçbir gerginlik olmuyor, program iftar programı tadında bitiyor. İmamoğlu’nun konuk olduğu programlar ise savaş alanı gibi gergin. İmamoğlu’nu gören saldırıya geçiyor.

Ekrem İmamoğlu devamlı mağdur ediliyor, mağdur edildikçe de çığ gibi büyüyor, efsane haline geliyor. 4 ay önce ismi bile bilinmeyen İmamoğlu bugün Türkiye'nin en popüler ismi oldu. Bu yorum değil tespittir. Ak Parti öyle bir akıl tutulması yaşıyor ki bunu bile göremiyor.

Ahmet Hakan, Tarafsız Bölge adlı programında profesyonel bir şekilde nasıl taraf olunabileceğini uygulamalı bir şekilde gösterdi. İmamoğlu ‘İstanbul Belediyesi nasıl israf yaptı onu anlatacağım’ dedi, Ahmet Hakan ‘Vaktimiz doldu’ dedi. Turgay Güler bile bu kadarını yapamazdı.

Adama devamlı saldırıyorlar, sinir etmek ve ağzından kötü söz çıkarmak için akla gelebilecek tüm provokatif soruları soruyorlar. Adam yine sinirlenmiyor, yine edebiyle cevap veriyor. Adamdaki sabra hayranım. Onun yerine kim olsa delirirdi, bu kadar sakin cevap vermezdi.

Rakipleri Ekrem İmamoğlu'na karşı çok sert dil kullanırken, İmamoğlu siyasi nezaketini korumaya devam ediyor. Rakiplerini ve onlara oy verenleri rencide etmemek için yolsuzluk yerine israf tabirini kullanıyor. İmamoğlu herkesi kucaklıyor, herkesi kucakladığı ölçüde devleşiyor."

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları