loading
close
SON DAKİKALAR

ÖMK'ya karşı çıkan Öğretmenlere AYM önünde ters kelepçe ile gözaltı

ÖMK'ya karşı çıkan Öğretmenlere AYM önünde ters kelepçe ile gözaltı
Tarih: 09.11.2022 - 13:07
Kategori: Sendika

AYM önünde nöbet tutan Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Kadem Özbay ve MYK üyeleri Hüseyin Selçuk ile Orhan Yıldırım darp edilerek hakaretlere maruz kalarak, ters kelepçeyle gözaltına alındı.

Polis, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonuna bağlı Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Kadem Özbay ile yönetim kurulu üyelerinin Anayasa Mahkemesinde görüşülen Öğretmenlik Meslek Kanunun iptal edilmesi için #mesleknoebetindeyiz eylemine orantısız müdahele etti. Başkan ve yöneticileri ters kelepçe ile gözaltına aldı.

Eğitim-İş Sendikasından yapılan açıklamada; 

"Bugün Türkiye için bir utanç günüdür. Eğitim-İş olarak; mesleğimize hakaret niteliğindeki Öğretmenlik Meslek Kanunu’na dair iptal başvurusunun görüşüldüğü Anayasa Mahkemesi önünde tuttuğumuz nöbet, ağır bir şiddetle bertaraf edilmeye çalışılmıştır. Genel Başkanımız Kadem Özbay ve MYK üyelerimiz Hüseyin Selçuk ile Orhan Yıldırım, darp edilerek, hakaretlere maruz kalarak, ters kelepçeyle gözaltına alınmıştır. Uyuşturucu baronlarının, ihale hırsızlarının sırtı sıvazlanarak gözaltına alındığı bu ülkede, Başöğretmen’in eğitim neferlerine bu muameleyi reva görenler bilsin ki kendi korkularını açığa vurmuşlardır.
Türkiye’de hukukun en son ve en büyük kapısı olan Anayasa Mahkemesi önünde, Anayasa’da güvence altındaki en demokratik haklardan birini, barışçıl şekilde kullanırken sendikamızın saldırıya uğraması en başta hukuk devleti ilkesinin katlidir. 
Eğitim-İş olarak altını çiziyoruz; Haklı mücadelemizden de, demokratik haklarımızdan da, dik duruşumuzdan da vazgeçmiyoruz! Direneceğiz ve kazanacağız!"

 
Anayasa Mahkemesi bugün Öğretmenlik meslek konunu görüşüyor.
 
Eğitim-İş Sendikası sabah saatlerinde yaptığı açıklamada;
 

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları