loading
close
SON DAKİKALAR

ORC Araştırma: Halkın yüzde 59.9'u erken seçim istiyor

ORC Araştırma: Halkın yüzde 59.9'u erken seçim istiyor
Tarih: 20.09.2021 - 10:35
Kategori: Gündem

AKP'ye yakınlığıyla bilinen ORC Araştırma, son anket sonuçlarını Twitter hesabından paylaştı.

İktidara yakınlığıyla bilinen ORC Araştırma, eylül ayında yaptığı erken seçim araştırmasının sonuçlarını sosyal medya hesabından paylaştı. 1-5 Eylül tarihleri arasında 41 ilde 4 bin 180 kişiyle yapılan anket sonuçlarına göre yurttaşların yüzde 59.9’u erken seçimin yapılması gerektiğini belirtti.

1 - 5 Eylül tarihleri arasında 41 ilde 4 bin 180 kişiyle yapılan ankette yurttaşa "Erken seçime ihtiyaç olduğunu düşünüyor musunuz?" sorusu yöneltildi. Soruya, yüzde 59,9 oranında "Evet", yüzde 40,1 oranında "Hayır" yanıtı verildi.

Yaşanan ekonomik krizin AKP'nin kemik kitlesini kırdığı ifade edilen araştırma ile ilgili "Hükümeti başarısız bulanlar bu oranın çok daha üstünde görülmektedir." ifadeleri kullanıldı.

ORC Araştırma anket üzerine, "Son cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'a oy veren seçmenlerin ise yüzde 40'a yakını erken seçimin ihtiyaç olduğunu belirtmektedir." yorumunu yaptı.

Ayrıca, son dönemde artan Afgan göçünün de AKP'nin kemik kitleisnde kırılmaya yol açtığı belirtildi. ORC Araştırma anket ile ilgili son olarak şunları ifade etti: "'Artık toparlanamaz' söylemi, Ak Parti için her şeyden daha tehlikelidir. Bu durum Ak Parti içinden çıkan partilere yönelimi artıracaktır. Temmuz/Ağustos aylarındaki düşüş ivmesinin sürmesi halinde, Ak Parti'nin 1. Parti konumunun ciddi risk altında olacağını söyleyebiliriz."

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları