loading
close
SON DAKİKALAR

Paris'te Son Tango'daki tecavüz sahnesi gerçekmiş!

Paris'te Son Tango'daki tecavüz sahnesi gerçekmiş!
Tarih: 05.12.2016 - 13:39
Kategori: Kadın

‘Ultimo tango a Parigi’nin (Paris’te Son Tango) yönetmeni Bernardo Bertolucci’nin, filmdeki tecavüz sahnesiyle ilgili yıllar sonra yaptığı bir itiraf ortaya çıktı.

İtalyan yönetmen Bertolucci, başrollerini Marlon Brando ve Maria Schneider’in paylaştığı 1972 yapımı Paris’te Son Tango’da yer alan tecavüz sahnesinin mizansen değil gerçek olduğunu itiraf etti. Bertolucci, 2013 yılında verdiği ve kısa süre önce ortaya çıkan röportajında, Brando’yla birlikte anlaştıklarını ve söz konusu sahneyi Schneider’den gizlediklerini söyledi.

‘BAGET EKMEK VE TEREYAĞI VARDI, BİRBİRİMİZE BAKTIK…’

Bunu, Schneider’in ‘bir oyuncu olarak değil bir genç kız olarak tepkisini görmek istediği’ için yaptığını savunan Bertolucci, şöyle konuştu: “Marlon’la birlikte çekim yaptığımız yerde kahvaltı ediyorduk. Baget ekmek ve tereyağı vardı. Birbirimize baktık ve hiçbir şey konuşmadan ne istediğimizi biliyorduk” dedi. “Bir bakımdan Maria’ya korkunç davrandım çünkü ona olacakları söylemedim” diyerek günah çıkaran Bertolucci, şöyle devam etti: “Maria’nın yaşadığı aşağılanma ve öfkesiyle ilgili rol yapmasını istemedim. Maria’nın hissetmesini istedim, rol yapmasını değil. Ondan sonra benden ömrü boyunca nefret etti.” 

SCHNEIDER: HEM MARLON HEM DE BERTOLUCCİ TARAFINDAN TECAVÜZE UĞRAMIŞ GİBİ HİSSETİM

 2011 yılında hayatını kaybeden Schneider, ölmeden önce tecavüz sahnesiyle ilgili Daily Mail’e verdiği röportajda, “Aşağılanmış ve doğrusunu söylemek gerekirse hem Marlon hem de Bertolucci tarafından tecavüze uğramış gibi hissetim. O sahneden sonra Marlon beni teselli etmedi ya da özür dilemedi. Şükürler olsun ki sadece bir seferde çekmiştik” demişti. Filmin çekildiği dönem Brando 48, Schneider ise 19 yaşındaydı.

Sputnik

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları