loading
close
SON DAKİKALAR

Polisin 26.5 yıl hapsi isteniyor

Polisin 26.5 yıl hapsi isteniyor
Tarih: 29.11.2015 - 10:17
Kategori: Kadın

Dilek Doğan’ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. Polis memuru hakkında 20 yıldan 26.5 yıla kadar hapis talebiyle iddianame hazırladı.

Sarıyer Küçükarmutlu’daki terör operasyonu sırasında polisin silahından çıkan kurşunla ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dilek Doğan’ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

Polis memuru hakkında 20 yıldan 26.5 yıla kadar hapis talebiyle iddianame hazırladı.

Küçükarmutlu’da düzenlenen terör operasyonunda 25 yaşındaki Dilek Doğan göğsüne isabet eden kurşunla yaralanmıştı. Hastanede tedavi altına alınan genç kız, 7 gün süren yaşam mücadelesini kaybetmiş, Doğan’ın ailesi kızlarının bir polis tarafından kasıtlı olarak vurulduğunu iddia etmişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, bu iddia sonrası yaptığı yazılı açıklamada evde çıkan arbede sonrası aile üyelerinden birinin polis memurunun silahını almaya çalıştığını ve Doğan’ın bu sırada vurulduğunu belirtmişti. Olayın ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu tarafından yürütülen soruşturma geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, Doğan’ın ölümüne neden olduğu öne sürülen bir polis memurunun “kasten öldürmenin ihmali davranışla işlenmesi” ve “kamu görevlisine ait araç ve gereçleri suçta kullanmak” suçlarından 20 yıldan 26,5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi. İddianame İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Damla Güler - Milliyet

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları