loading
close
SON DAKİKALAR

Rahmi yok diye polis akademisinden attılar

Rahmi yok diye polis akademisinden attılar
Tarih: 23.08.2017 - 11:35
Kategori: Kadın

Polis akademisi öğrencisi 24 yaşındaki genç kadın, mezun olmasına kısa bir süre kala rahmi yok diye polis akademisinden atıldı.

Polis akademisi öğrencisi 24 yaşındaki genç kadın, mezun olmasına kısa bir süre kala akademiden atıldı.

Genç kadın, atılma kararının nedenini, "Doğuştan rahmim ve vajinamın üçte ikisi yok. İşte bu yüzden beni Polis Akademisi’nden attılar" diyerek açıkladı.

Hürriyet'ten Ayşe Arman'a konuşan G.K.,'nın yaşadıkları şöyle:

Seni tanıyabilir miyiz?

- Adım G.K. Ankaralıyım. 24 yaşındayım. Memur bir ailenin kızıyım. Hayatım boyunca polis olmak istedim. Polis Akademisi’ne girdim. Çok da iyi öğrenciydim. Mezun olmak üzereyken beni attılar! Bunları hak etmedim. Onurum zedelendi. Ayrıca yapılan şey insan haklarına da aykırı. Dava açtım ama kaybettim. Olsun, pes etmeyeceğim...

Bir dakika... Başına gelen nedir?

- Doğuştan rahmim ve vajinamın üçte ikisi yok. İşte bu yüzden beni Polis Akademisi’nden attılar!
İyi de ne alaka? Rahmin ve vajinanla, Polis Akademisi’nin alakası ne? Ben bir bağlantı kuramıyorum...
- Evet, zaten duyan herkes “Bir yanlışlık vardır!” diyor. Ama yok. Bakın, fizyolojik herhangi bir sorunum yok. Hormonlarım gayet normal. Ekstra bir ilaç kullanmıyorum. Çocuğum olmayacak o kadar, zaten istemiyorum... 2015’te Polis Akademisi’ne girdim, büyük bir mutlulukla okudum. Başarıyla da okulu bitiriyordum. Atamam bile gerçekleşmişti.

Sonra?

- Mezuniyetime birkaç gün kala, müdürümüz çağırdı beni. Ben de heyecan yaptım, “Acaba mezuniyet konuşmasını mı yaptırmak istiyor bana?” diye. Ne dese beğenirsiniz? “Şu anda toplantıya girmem lazım. Seninle uğraşamam. Çağırma sebebi şuydu: Sen atıldın!” dedi.

Sen n’aptın?

- Şoka girdim! O kadar da sert söyledi ki. Sonrasında bayan amirimiz geldi. Ben zaten perişan olmuşum, ağlıyorum, o da demesin mi? “Çıkar o üniformayı! Sen yakışmıyorsun ona. Sen bizden değilsin. Gözünün üzerine de mor far sür. Polis değilsin artık. N’aparsan yap!” Bu laflar her gece rüyama giriyor. O kadar aşağılandım, o kadar onurum kırıldı ki, sanki ben polisliğin şerefine leke getirecek bir şey yapmıştım. Oysa tek suçum -o da suçsa- doğuştan rahmimin olmaması...

Bütün testleri, tetkikleri onlar da yaptı?

- Tabii tabii. Beni Atatürk Hastanesi’ne yolladılar. Biliyorsunuzdur, bakire birisine altta muayene yapılmaz, bana yapıldı. İlaçlı MR yapıldı, ultrason yapıldı. Hormon testi yapıldı. Kromozom testi yapıldı. Teşhis, aynı sendrom. Sonrasında numune hastanesine gönderilirken de tuttular koluma damga vurdular. O damgayı vururlarken çok ağladım ben.

Peki davanın sonucunda ne yazıyor?

- Numune hastanesinde yapılan tetkikler sonucunda, utaris ve vajina genişliği normal kadın boyutlarında geniş olmadığı için, dar olduğu için, Polis Akademisi öğrencisi olamayacağım yazıyor...

Yazının tamamını buradan okuyabilirisiniz

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları