loading
close
SON DAKİKALAR

Rasim Ozan Kütahyalı'ya mahkemeden para cezası

Rasim Ozan Kütahyalı'ya mahkemeden para cezası
Tarih: 12.09.2019 - 12:21
Kategori: Gündem

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Sabah gazetesinin eski yazarı ve “Kusturmalı Boşnak s…” ifadesiyle Boşnaklara hakaret ettiği için Beyaz TV’deki program kadrosundan çıkarılan Rasim Ozan Kütahyalı’yı da mahkum ettirdi.

Beyaz TV’de canlı olarak yayınlanan “Dinamit” adlı programda Kütahyalı’nın tehdit, küfür ve hakaret dolu sözlerine maruz CHP’li Tanal’ın suç duyurusu üzerine İstanbul 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davada, Kütahyalı, 14 bin TL adli para cezasına çarptırıldı.

İSTİNAF BAŞVURUSU REDDEDİLDİ

Karara itiraz eden Kütahyalı’nın avukatları, istinaf başvurusunda bulundu. Dosyayı inceleyen İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 23. Ceza Dairesi, Kütahyalı’nın istinaf başvurusunu reddederek yerel mahkemenin kararını onadı. Böylece Kütahyalı, 14 bin liralık adli para cezasını ödemekten kurtulamadı.

TANAL KÜTAHYALI’NIN PEŞİNİ BIRAKMIYOR: BU SEFER TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Ceza davasının sonuçlanmasının ardından Tanal, bu sefer de kendisini tehdit edip küfür ve hakaretler savuran yandaş Kütahyalı’ya karşı İstanbul Anadolu 25. Asliye Mahkemesi’nde 10 bin liralık manevi tazminat talebiyle dava açtı.

KÜTAHYALI YİNE BİLDİĞİNİZ GİBİ: DURUŞMADAN KAÇTI

Tazminat davasının duruşması bugün görüldü. CHP’li Tanal, duruşmada hazır bulundu. Ancak Rasim Ozan Kütahyalı, yargılandığı diğer davalarda olduğu gibi bugünkü duruşmaya da katılmadı. Duruşmada söz alan Tanal, talepleri doğrultusunda karar verilmesi gerektiğini dile getirdi. Kütahyalı’nın avukatı Engin Dilmaç ise müvekkilinin tazminat ödenmesini gerektiren bir eylemi olmadığını savundu. Mahkeme hakimi, duruşmayı 8 Ekim 2019 tarihine erteledi.

 

 

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları