loading
close
SON DAKİKALAR

Sabancı'nın Kârı 1,5 Milyar TL

Sabancı'nın Kârı 1,5 Milyar TL
Tarih: 12.02.2012 - 15:43
Kategori: Ekonomi

Sabancı Holding'in, 30 Eylül 2011 tarihi itibariyle dokuz aylık konsolide satışları 2010 yılının aynı dönemine göre yüzde 18 artarak 16 milyar 440 milyon TL'ye ulaştı.

Sabancı Holding'in, 30 Eylül 2011 tarihi itibariyle dokuz aylık konsolide satışları 2010 yılının aynı dönemine göre yüzde 18 artarak 16 milyar 440 milyon TL'ye ulaştı. Holdingin konsolide finans dışı şirketlerinin satışları ise aynı dönemde yüzde 34 oranında arttı. Yılın ilk dokuz ayında Sabancı Holding 3,5 milyar TL konsolide faaliyet karına ulaştı. Net kârı da 1 milyar 538 milyon TL olarak gerçekleşti. Finans dışı şirketlerin net karı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 183 artış gösterdi. 

Sabancı Holding CEO'su Zafer Kurtul, konuya ilişkin yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi: 

"2011 yılının ilk dokuz ayında Sabancı Holding ekonomiden daha hızlı büyümeye devam etti. Müşteri odaklı çalışmalarımız ve sağladığımız verimlilik artışları sayesinde finans dışı şirketlerimizin konsolide faaliyet karı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 268, net karı ise yüzde 183 oranında arttı. Finans dışı şirketlerimizin karlılığımızdaki payının artması bizim için çok memnuniyet vericidir. Sanayi şirketlerimizin başarılı performansı hem topluluğumuz, hem ülkemiz adına olumlu. Enerjisa çatısı altında türkiye'nin elektrik üretim ve dağıtımında en büyük özel şirketini yaratıyoruz. Çimentoda önümüzdeki dönemde yakın coğrafyamızdaki yatırım fırsatlarını değerlendirmeyi hedefliyoruz. Teknosa perakende grubumuzun yıldızı. Aksigorta ve Avivasa'nın büyüme potansiyeli yüksek. Bu dönemde özellikle risk yönetimine çok önem veriyoruz."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları