loading
close
SON DAKİKALAR

Sağlık Bakanı'ndan skandal karar: Savcılık kararına rağmen paylaşımları nedeniyle bir doktoru ihraç etti

Sağlık Bakanı'ndan skandal karar: Savcılık kararına rağmen paylaşımları nedeniyle bir doktoru ihraç etti
Tarih: 28.10.2019 - 12:18
Kategori: Gündem

Mersin’de doktorluk yapan Zeki Sinan Doğan, 2018 yılında sosyal paylaşımları nedeniyle şikayet edilmiş ancak Cumhuriyet Başsavcılığı'nın suç unsuru ve kovuşturmaya yer olmadığı kararına rağmen Sağlık Bakanı tarafından görevinde ihraç edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın oluru ile işten çıkartılan doktor Zeki Sinan Doğan hakkında açıklama yapan Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Doktor Zeki Sinan Doğan hakkında açılan soruşturmada herhangi bir suç, terör örgütü yapılanmasını destekleyecek veya şiddeti övecek tek bir şey bile bulunamadığını belirterek “Savcılık 21 Mayıs 2018 tarihinde kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Bu çok açık şekilde verilmiş ve Doktor Zeki Sinan Doğan’ın suçsuz olduğunun ispatı olan karardan 17 ay sonra, 16 Ekim 2019 tarihinde Sağlık Bakanlığı doktor Zeki Sinan Doğan’ı ihraç ediyor. Bu yapılanın adı cadı avıdır. Savcılık kararı ortadadır, iddiaların hepsi çürütülmüştür” dedi.

ANTMEN “SAĞLIK BAKANININ ALDIĞI KARAR SKANDALDIR”

Antmen, Cumhuriyet Savcısının masum dediği doktora Sağlık Bakanlığı’nın nasıl olur da “masum değildir” diyebildiğini merak ettiğini belirterek “Bu kararı alanlar gayri hukuki davranmışlardır. Cumhuriyet Savcısının kararına rağmen, Sağlık Bakanının aldığı karar skandaldır.  Doktor Zeki Sinan Doğan görevine derhal iade edilmelidir” ifadelerini kullandı.

DOKTOR ZEKİ SİNAN DOĞAN “HERHANGİ BİR KANIT BELGE OLMADAN İHRAÇ EDİLDİM”

İhraç edilen doktor Zeki Sinan Doğan’ın açıklaması şu şekilde;

“Söz konusu yazıda, benim devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuma karar verilen hangi yapı, oluşum veya gruplara üye, mensubiyet veya iltisak içinde bulunduğum ve nerede, ne zaman, hangi faaliyetimle söz konusu suçları işlediği belirtilmeksizin, soyut, gerçek dışı ve maddi dayanakta yoksun iddialarla savunmam istenmektedir. Söz konusu hangi terör örgütü, ya da yasal yapı, grup oluşuma mensubiyetime ilişkin   herhangi bir belge, kanıt belirtilmeyerek, istenen savunmam tamamen faraziyelere dayanan iddialara karşı savunma yapmam mümkün değildir. Bu durumda suçlamanın ne olduğunu anlamadan düzgün savunma yapma olanağım yoktur. Yirmi dokuz yıllık hekimlik yaşamımda,  hiçbir hastam şikayetçi olmamış,  herhangi bir suçtan ceza almış değilim”

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları