loading
close
SON DAKİKALAR

Sağlık çalışanına yine şiddet: Kolunda damar yoluyla çalışan doktor darp edildi

Sağlık çalışanına yine şiddet: Kolunda damar yoluyla çalışan doktor darp edildi
Tarih: 06.05.2021 - 16:30
Kategori: Yurt

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Dr. Adem Özcan, 3 gündür 38 derece ateşle ve kolunda damar yoluyla çalışırken, bir hasta yakınının kolundaki damar yolunu da sökerek kendisini darp ettiğini anlattı.

Sağlık çalışanına şiddet olayı bu kez İstanbul’un Küçükçekmece ilçesindeki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşandı. Hastanede görev yapan genel cerrahi asistan doktoru Adem Özcan, yaşadığı olayı sosyal medya hesabında şöyle anlattı:

“Bugün işe geldiğimde 3 gündür düşmeyen ateşime (38 derece üstü) rağmen, rapor almayıp nöbetime devam ediyorum. Kolumda damar yolu ile serum tedavisi alarak çok sevdiğim görevimi yaparken, sadece yanlış yerde beklediği için biz doktorlara öfkelenen ve çalışma arkadaşım Dr. Fatma Şahin'in izinsiz şekilde fotosunu çekip başhekimliğe, bakanlığa şikayet edeceğini söyleyen hasta yakını tarafından darp edildim. Pandeminin en yoğun döneminde, üstelik tam kapanmanın olduğu şu günlerde aciliyeti olmayan safra kesesi operasyonu olmak için listeye adını yazdırmaya gelen hasta yakını telefondan fotoğrafı silmesini istediğimde “o eli indir seni si.erim” diyerek koridor ortasında bağırıp kolumda görmüş olduğu damar yolunu bilerek koparmaya çalıştı. İtişme esnasında vücudumun muhtelif yerlerine darbe aldım. Sümeyye B. isimli TC'si elimde bulunan hasta ve hastanın yakını olay yerini terk ederken can güvenliğimi tehdit etmiştir, çalışma motivasyonumu kırmıştır. Kendimin ve meslektaşlarımın can güvenliğini istiyorum.Yıllardır aldığım eğitimin hakkını verip hastalarıma şifa olmaya çalışırken motivasyonumu kıran bu kaçıncı olay 6 yıllık meslek hayatımda tahmin bile edemezsiniz.Şiddet artık son bulsun,korkuyoruz”

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları