loading
close
Dolar: 5,76 TL
Euro: 6,38 TL
Sterlin: 7,05 TL
SON DAKİKALAR

‘Sakıncalı’ bulunan kitap karne hediyesi!

‘Sakıncalı’ bulunan kitap karne hediyesi!
Tarih: 19.01.2019 - 08:42
Kategori: Eğitim

Einstein’a, “Pasaklı Yahudi”, Freud’a, “Sapık” denilen kitabın editörü olan Ahmet Sırrı Arvas’ın kitapları bu kez de Bolu’da öğrencilere dağıtıldı.

Komisyon Arvas’ın, “Tarihe Sığmayanlar, Hikaye Tadında Biyografiler” ve “Hikaye Tadında Osmanlı” kitaplarını onaylamadı. Öğretmenler, Arvas’ın kitaplarında çok sayıda anlatım bozukluğu olduğunu ve kitapların şiddet içerdiğini bildirdi. BirGün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre; ‘Arvas’ın kitapları, kitap inceleme komisyonunun onay vermemesine rağmen öğrencilere karne hediyesi olarak dağıtıldı. Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Zehra Kulalı Gezici, Milli Eğitim Müdürü’ne eğitimcilerin öğrencilere dağıtılmasını uygun bulmadığı kitabın okullarda dağıtılma nedeninin açıklanmasını istedi. Gezici’nin verdiği bilgiye göre Milli Eğitim Müdürü, “Komisyon kitapla ilgili, ‘Bizce uygun değildir ama tarih hocaları da baksın isterseniz’ dedi. Tarih öğretmenleri onayladı biz de dağıttık” dedi.

Eğitimcilere rağmen eğitim yapılmaya çalışıldığını belirten Gezici, “Şiddetin bu kadar arttığı bir ortamda şiddet ifadeleri içeren kitabın öğrencilere dağıtılması açıklanamaz” diye konuştu. Gezici, “Bazı öğretmenlerimiz kitapların öğrencilere dağıtılmasına izin vermeyeceklerini söylediler” ifadesini kullandı.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları