loading
close
SON DAKİKALAR

Selahattin Demirtaş'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama: Bilinci kapandı, Abdullah Zeydan müdahale etti. 7 gündür hastaneye sevk edilmiyor

Selahattin Demirtaş'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama: Bilinci kapandı, Abdullah Zeydan müdahale etti. 7 gündür hastaneye sevk edilmiyor
Tarih: 02.12.2019 - 14:28
Kategori: Gündem

Selahattin Demirtaş'ın tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi'nde göğüs sıkışması ve nefes alamaması nedeniyle bilincinin kapandığı, ilk müdahaleyi Abdullah Zeydan'ın yaptığı açıklandı.

Selahattin Demirtaş'ın kardeşi ve avukatı Aygül Demirtaş, Selahattin Demirtaş'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı. Aygül Demirtaş, 26 Kasım'da sabah 05.30'da rahatsızlanan Selahattin Demirtaş için kapsamlı bir araştırma için talep ettikleri hastane sevkinin gerçekleşmediğini avukatların 24 saat gelişmeleri takip ettiklerini kaydetti.

Aygül Demirtaş'ın Twitter hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

"26 Kasım Salı günü 05.30 sıralarında müvekkilimiz ve ağabeyim Selahattin Demirtaş’ın, göğüs sıkışması ve nefes alamaması nedeniyle bilinci kapanmıştır. Uzun süre bilinci kapalı şekilde hücresindeyken kendisine ilk müdahaleyi, hücre arkadaşı Sn Abdullah Zeydan yapmıştır. Sonrasında ambulans çağrılmış, kendisine sadece EKG yapılmıştır. Müvekkilimiz acil servis yerine, kapsamlı bir müdahale ve tedavi için kliniğe sevkini talep etmiştir. Cezaevi doktoru da Demirtaş’ın kardiyoloji, nöroloji ve gastroenteroloji olmak üzere üç ayrı bölüme sevk edilmesini istemiştir. Biz de avukatları olarak cezaevi idaresiyle yaptığımız görüşmede derhal hastaneye sevkini talep ettik.

Ancak Demirtaş, aradan 7 gün geçmesine rağmen hastaneye sevk edilmemiştir. Böylesi hayati önemdeki bir sağlık sorununa rağmen hastaneye sevk edilmemesi, açıkça hayati risk altında tutulduğu anlamına gelmektedir. Selahattin Demirtaş’ın siyasi rehineliği, neredeyse yaşam hakkına yönelik bir müdahaleye dönüştürülmek istenmektedir. Demirtaş’ın sağlığıyla ilgili en küçük bir olumsuzluğu düşünmek dahi istemiyoruz. Bunun sorumluları, bu vebalin altından kalkamazlar. Durumu yakından izliyoruz. Avukat arkadaşlarımız Edirne’de, 24 saat süreyle gelişmeleri takip ediyorlar."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları