loading
close
SON DAKİKALAR

Selahattin Demirtaş'ın yeni öykü kitabı ''Devran'' çıktı

Selahattin Demirtaş'ın yeni öykü kitabı ''Devran'' çıktı
Tarih: 03.04.2019 - 12:56
Kategori: Kültür & Sanat

Tutuklu bulunan HDP'nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş'ın yeni öykü kitabı "Devran" çıktı.

Daha önce 12 dile çevrilen "Seher" adında bir öykü kitabı kaleme alan Selahattin Demirtaş bu kez "Devran" ismiyle yeni bir öykü kitabına imza attı. 

İletişim Yayınları'ndan çıkan kitap, 12 Nisan’dan itibaren tüm kitapçılarda satışa sunulacak.

Kitabın tanıtım bölümünden;

"Toz duman kenarlardan, taşradan ve kuytulardan, memleketten yoksulluk halleri. Utananlar, üzülenler, âşıklar, yevmiyeciler, küçük kasabalar, hazin ve uzakta kalan hayatlar.

Devran, inatçı neşesiyle geçip giden zamanın çarpıklığını anlatıyor. Umut umut, cümle cümle… Evvela mahsus selam ediyor doğan güne.

Selahattin Demirtaş, yaralıların, umarsızların, kalbi hızla çarpanların hikâyecisi. Sofrasında konuk ağırlayan, durup durup konuşan…

Doksanların başı, ziraat fakültesini yeni bitirmişim, iş güç yok henüz. Günün çoğunu evde iş projeleri ve gelecek planlarıyla geçiriyorum. Dile kolay, her gün elli tane iş kuruyorum kafamda. Hemen para kazanmaya başlamam lazım diyorum. Acayip zengin olasım gelmiş, yerimde duramıyorum. Fakirlik içinde büyümüşüz, fakir fakir okuyup üniversiteyi de bitirmişiz. Ama her şeyin bir sonu olduğuna göre fakirliğin de bir sonu var değil mi?"

Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın...

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları