loading
close
SON DAKİKALAR

Semih Çetin'den Barış Pınarı Harekatı yorumu: 'Suriye yönetimiyle işbirliği şart'

Semih Çetin'den Barış Pınarı Harekatı yorumu: 'Suriye yönetimiyle işbirliği şart'
Tarih: 14.10.2019 - 16:10
Kategori: Gündem

Emekli Tümamiral Semih Çetin Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin yorumda bulundu. Hükümete uyarıda bulunan Semih Çetin "Suriye'yi yöneteceği belli oldu. Bu durumda Suriye yönetimiyle işbirliği şart" dedi.

FETÖ’nün Balyoz kumpası mağdurlarından emekli Tümamiral Semih Çetin sosyal medya hesabından Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı'na dair değerlendirdi.  

Harekata ilgili "Bence ABD Başkanı harekatı destekliyor" diyen Semih Çetin dikkat çeken açıklamada bulundu. Emekli Tümamiral Semih Çetin’in Twitter’da paylaştığı mesajlar şöyle: 

"“Her harekatın bir sonrası vardır. ‘End State’ En az harekat planlaması kadar dikkatli, titiz bir planlama gerektirir. Kuşkularım bu noktada. Suriye krizi ABD ve Rusya'nın aynı anda sahada olduğu ilk kriz. Kontrolden çıkarsa yangının ne kadar büyüyeceğini kimse kestiremez.

Mantıklı olalım. Sonsuza kadar orada kalamazsınız. Esad'ın da ölene kadar Suriye'yi yöneteceği belli oldu. Bu durumda Suriye yönetimiyle işbirliği şart. Son olarak Trump'ın twitlerini tek tek değerlendirmek son derece yanlış. Bence ABD Başkanı harekatı destekliyor. Böylelikle ABD Başkanları için belirlenmiş oyun sahasının dışına çıkıyor. ABD derin devleti bundan hoşnut değil. Kasap et derdinde Trump can derdinde.”

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları