loading
close
SON DAKİKALAR

Şiddet gören kadınlara avukat desteği verilmesiyle ilgili protokol AKP-MHP oylarıyla reddedildi

Şiddet gören kadınlara avukat desteği verilmesiyle ilgili protokol AKP-MHP oylarıyla reddedildi
Tarih: 08.04.2021 - 17:45
Kategori: Gündem

Esenyurt Belediye Meclisi'nde "şiddet gören kadınlara avukat desteği verilmesi protokolü" AKP'li ve MHP'li meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi.

Esenyurt Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi arasında şiddete gören kadınlara avukat desteği verilerek adalete erişiminin sağlanması için işbirliği protokolü hazırlandı. Protokol bugün Esenyurt Belediye Meclisi’ne getirildi. Meclis oylamasında protokol, AKP ve MHP’li üyelerin oylarıyla 18’e 21 oyla reddedildi.

AKP’li üyeler ret oyu vermelerine sadece İstanbul Barosu ile işbirliği yapıldığı 2. Baro’nun isminin yazılmadığını gerekçe gösterdi.

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ret kararına tepki gösterdi. Bozkurt, "1 ya da 2. baro ne fark ediyor. Esenyurt Türkiye’nin en büyük ilçesi. En çok ihtiyaç olunan alan burası. Halk düzgün hizmet alsın istiyoruz. Bizden para almayacaklar vatandaştan para almayacaklar. Ne zararı var? Bir tane ofis olacak, ihtiyacı olanlar gelecek. Karar sizin. Sakınca olduğunu görmüyorum. Hukuksuz değil. Birinin 30 bin, birinin 2 bin üyesi varsa biri 15 gün diğeri 1 gün gelir. Bu tavır çok yanlış. Kadın arkadaşlara ithaf olunur" dedi.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları