loading
close
SON DAKİKALAR

Siirt'te insan kaçakçıları jandarmayla çatıştı: 2 ölü, 10 yaralı

Siirt'te insan kaçakçıları jandarmayla çatıştı: 2 ölü, 10 yaralı
Tarih: 27.06.2021 - 11:50
Kategori: Yurt

Siirt Valiliği, Pervari ilçesinde kamyondan açılan ateşe karşılık verilmesi sonucu göçmenlerden 2'sinin öldüğünü, 12'sinin yaralandığını açıkladı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, saat 00.22'de ilçeye bağlı Beğendik beldesi istikametine doğru seyir halinde olan şüpheli aracın olduğu ve sürücüsünün şüpheli hareketler sergilediği ihbarının yapıldığı belirtildi.

İhbarın ardından Pervari-Beğendik Jandarma Karakol Komutanlığınca Beğendik (Botan) Köprüsü'nde Yol Emniyet ve Kontrol Devriyesi icra edilmeye başlanıldığı aktarılan açıklamada, "Saat 01.27 sıralarında kontrol noktasına yaklaşmakta olan şüpheli kamyon devriye tarafından yapılan 'dur' ihtarına uymadığı ve hızını artırarak aracı personelin üzerine sürüp araçtan ateş açılması üzerine, devriye personeli de ateşe ateşle karşılık vermiştir" denildi.

Olay sonucunda araçta Afganistan ve Pakistan uyruklu 84 göçmenin olduğunun tespit edildiği belirtilen açıklamada, göçmenlerden 2'sinin hayatını kaybettiği, 12'sinin yaralandığı kaydedildi.

 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları