loading
close
SON DAKİKALAR

Silivri Kültür Merkezi'nden Yılsonu Şöleni

Silivri Kültür Merkezi'nden Yılsonu Şöleni
Tarih: 12.02.2012 - 01:53
Kategori: Özel Haberler

Silivri Belediyesi Kültür Merkezi kursiyerleri ve aileleri, önceki gün düzenlenen yılbaşı eğlencesinde gönüllerince eğlendi.

Silivri Belediyesi Kültür Merkezi kursiyerleri ve aileleri, önceki gün düzenlenen yılbaşı eğlencesiyle yeni yıla merhaba dedi. Mega Silivria tesislerinde düzenlenen yılbaşı eğlencesine Silivri Belediyesi Kültür Merkezi’nin tüm kursiyer ve eğitmeleri ile aileleri, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve eşi Esma Işıklar, Silivri Belediye Başkan Yardımcıları Yılmaz Kandemir ve Elif Bilici, Başkan Koordinatörü Mehmet Has, Silivri Belediyesi Birim Amir ve Müdürleri de katıldı. Yılbaşı eğlencesi için süslenen salonda, Noel Baba ve Noel Anne kılığındaki animatörler katılımcıları eğlendirirken, ışık şelalesi ve konfeti yağmurlar da geceye renk kattı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “200 Kişi olarak devraldığımız Kültür Evi şimdilerde binleri bulan sayılara ulaştı. Her gün büyüyen bir aile olmanın gururunu yaşıyoruz. Bizlere inandığınız, destek verdiğiniz ve bugün burada bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın Atatürkçü, ilerici bir eğitim alarak yetişmeleri için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Silivri’yi aydınlık yarınlara taşıyacak en büyük güç sanattır sloganını Silivri’mizin en uç noktalarına kadar taşıyacağız. Silivri’de her aileden en az bir kişi sanatla uğraşacaktır. Ben burada emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve alanlarında uzman birbirinden değerli eğitimcilerimize teşekkür ediyorum.” diyerek başladığı konuşmasında, yeni Kültür Merkezi’nin müjdesini de vererek;  “ Arkadaşlarım bana bu merkezin de yeterli olmayacağını kapasitesinin çok üzerine çıkılarak hizmet verildiğini belirttiler. Sizlere bu yılın başında temelini atacağımız kültür merkezimizin de müjdesini vermek istiyorum. Umarım bu yılın sonunda bitireceğimiz kültür merkezimiz ile daha güzel çalışmalar yapacağız” dedi.  Konuşmasının ardından tüm çalışma arkadaşları ve eğitmenler ile yılbaşı pastasını kesen Başkan Işıklar, yeni yılın insanlığa ve Silivri’mize mutluluk, huzur getirmesini diledi.
 
Silivri Belediyesi Kültür Merkezi bünyesinde eğitim veren tüm branşların katıldığı eğlencede yetişkin resim, çocuk resim, fotoğrafçılık, ahşap-seramik-cam boyama, vitray-mozaik, hat, ahşap rölyef ürünlerinin sergilendiği stantlar ziyaretçi akınına uğradı. Sergiler içerisinde ise kumaş ebrusu büyük ilgi gördü. İstanbul’da birkaç kurumda yapılan kumaş ebrusunun nasıl yapıldığını öğrenmek isteyen davetliler sergi önünde sıraya girdiler. Ayrıca Silivri Belediyesi Kültür Merkezi Takı Tasarım Kursiyerleri yaptıkları çalışmaları mini bir defile ile sergileyerek büyük beğeni topladılar.

Eğlence boyunca Silivri Belediyesi Kültür Merkezi kursiyerleri birbirinden güzel etkinlikleri ile izleyenlerden büyük alkış aldı. Gitar öğrencilerinin dinletisi ile başlayan program muhteşem Arjantin tango gösterisi ile devam etti. Büyük beğeni toplayan dans gösterisinin ardından sahne alan 7’den 70’e yaş grubu ile keman kursiyerleri birbirinden eğlenceli parçalar ile izleyenlerden tam not aldı. Keman kursiyerlerinin ardından sahne alan bale kursiyerleri kostümler ve sergiledikleri bale gösterisi ile izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşattılar. İzleyenler miniklerin gösterisini ayakta alkışladı.

Bale kursiyerlerinin ardından birbirinden güzel şarkılarla sahneye gelen Türk Halk Müziği Topluluğu seslendirdikleri türkülerle dinleyenlerin kulaklarının pasını sildi. Türk halk müziğinin ardından sahne alan Ud Kursu eğitmeni Ensar Tunç ve ud kursiyerleri Türk müziğinin birbirinden güzel örneklerini seslendirdiler. Gecenin sonunda Türk Sanat Müziği Kursiyerleri ve bağlama öğrencilerinin sergilediği performanslar ise izleyenlerden tam not aldı. Gecede ayrıca yetişkin ve çocuk resim kursu ile fotoğrafçılık kursu öğrencilerinin eserlerinden oluşan sergiler düzenlendi,.

Gecede sahne alan modern halk dansları ve tiyatro topluluğunun ortaklaşa hazırladığı tiyatral dans gösterisi büyük beğeni topladı. Bir Trakya düğününün canlandırıldığı gösteride tiyatro oyuncularının performansları göz doldururken, Modern Halk Dansı kursiyerlerinin roman dansı ise izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. Gösterinin sonunda davetliler kendilerini dans pistine atarak eğlendiler.

Gecenin sonunda yapılan çekiliş ile talihliler birbirinden güzel hediyelerin sahibi oldular. Çekilen kura ile talihliler Acer marka dizüstü bilgisayar, elektrik süpürgesi, tost makinesi, Volume Up Organizasyon tarafından Hilton Otel’de düzenlenen Suat Ateşdağlı ve Demet Akalın’lı bir yılbaşı gecesi, 10 talihli Özel Silivri Anadolu Hastanesi’nden ücretsiz muayene, 3 talihli Özel Silivri Hayat Hastanesi’nden ücretsiz chek-up, Özel Silivri Kolan Hastanesi’nden ise 5 talihli göz, 5 talihli diş muayenesi kazandı. Ayrıca Silivri Belediyesi Kültür Merkezi kursiyerleri tarafından getirilen, takı tasarım kursiyerlerinin el emeği göz nuru yaptıkları takılar davetlilere hediye edildi. Program hediyelerin dağıtılması ile son buldu.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları