loading
close
SON DAKİKALAR

Sinan Ateş ölümünün 1. yılında Bursa'da mezarı başında anıldı

Sinan Ateş ölümünün 1. yılında Bursa'da mezarı başında anıldı
Tarih: 30.12.2023 - 22:13
Kategori: Gündem

Ankara’da silahlı saldırı sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Akademisyen Sinan Ateş için 30 Aralık 2023 Cumartesi Emir Sultan Camiinde Mevlit okundu ve mezarı başında anma yapıldı.

 
Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Akademisyen Sinan Ateş için 30 Aralık 2023 Cumartesi Emir Sultan Camiinde Mevlit okundu.
 

Sinan Ateş’in kardeşi Selma Ateş mezarı başında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Hepinize çok teşekkür ediyorum. Burada bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinizden Allah razı olsun. Bir senedir hepimizin birlikte verdiğimiz büyük bir savaş var fakat biliyorsunuz bir sene geçmesine rağmen iddianame ortada yok. Meclis kürsülerinden, her yerden hepimiz bağırdık, seslendik, sesimizi duyurmaya çalıştık. Ailecek elimizden geleni, ailesi, dostları, arkadaşları elimizden geleni yaptık ama iddianame ortada yok. Her şey ortadayken, suçlular ortadayken, bunu herkes bilirken biz bununla ilgili bir şey yapamıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletiyse bu tarihe kara bir leke olarak geçmemeli. Sinan Ateş akademisyen birisiydi. Aydın bir çocuktu. Şimdi kürsülerden söyleniliyor, ‘bildiklerimiz var’ diye. Herkes bildiğini söylesin. Bizler de huzura erelim çünkü benim kardeşimin her damla kanının hesabını sormak için elimizden geleni yapacağız. İstediğimiz odur ki adalet yerini bulsun. Tek isteğimiz budur. Adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun.”

Sinan Ateş’in annesi oğlunun mezarı başında yürekleri dağladı:

“Bu kadar mı insafsızlar? Benim iki tane yavrumun boynunu büktüler. Benim yavrularım babasını gördüğünde televizyona sarılıyor baba diye. Ben yavrumun yollarını gözledim. Ben bir kere daha öldüm, Ankara’da kurşunlar bana sıkıldı. O kurşunlar ciğerlerime girdi benim. Benim yavrumu nasıl yetiştirdim bilmiyorlar.”

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları