loading
close
SON DAKİKALAR

Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 79 bin 186 kişiye ceza

Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 79 bin 186 kişiye ceza
Tarih: 10.05.2021 - 10:20
Kategori: Gündem

İçişleri Bakanlığı, 3-10 Mayıs tarihleri arasında kısıtlama kurallarına uymayan 79 bin 186 kişiye adli ya da idari işlem yapıldığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı, 3-10 Mayıs tarihleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin açıklama yaptı.

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:
"Bir yılı aşkın süredir dünyada ve ülkemizde görülen COVID-19 salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken önlemler belirlenerek, uygulamaya geçirilmiştir.

Salgının seyrini kontrol altında tutulabilmek için alınan yeni tedbirlerle birlikte 29 Nisan Perşembe saat 19.00’da başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek “Tam Kapanma” uygulamasına geçilmiştir. Tam kapanma sürecinde alınan tedbirlere vatandaşlarımız özveriyle büyük oranda uyum sağlamıştır.

Tüm uyarılara rağmen alınan tedbirlere uymayan vatandaşlarımıza ise adli ya da idari işlem uygulanmıştır. Bu kapsamda 03-10 Mayıs tarihleri arasında ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 79 bin 186 kişiye adli ya da idari işlem düzenlenmiştir."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları