loading
close
SON DAKİKALAR

Soykırım tezleriyle mücadele bütçesi yarı yarıya azaltıldı

Soykırım tezleriyle mücadele bütçesi yarı yarıya azaltıldı
Tarih: 20.11.2019 - 09:51
Kategori: Gündem

1915 olaylarının “soykırım” olarak tanınması için ABD başta olmak üzere birçok ülkede parlamento kararları çıkmaya devam ederken Türkiye, “soykırım” tezleriyle mücadele bütçesinde kısıntıya gitti.

"Ermeni soykırımı”nın tanınması için ABD başta olmak üzere birçok ülkede parlamento kararları çıkmaya devam ederken Türkiye, “soykırım” tezleriyle mücadele bütçesinde kısıntıya gitti. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda önceki gün kabul edilen Dışişleri Bakanlığı’nın bütçesinde Araştırma ve Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü’nün 2019 yılında 11.2 milyon lira olan ödeneği 2020 yılı için 5.9 milyon lira olarak belirlendi.

Cumhuriyet'ten Hüseyin Hayatsever'in haberine göre Dışişleri Bakanlığı’nın bütçe teklifinde yer alan hizmet gerekçesi ve hedeflerinde ise Türkiye aleyhine sürdürülen propanganda ve eylemlerle akademik, siyasi, diplomatik, kültürel ve hukuki alanlarda mücadele edilmesi için çalışmaların nitelik ve nicelik olarak geliştirilmesine çalışıldığı belirtildi. Dışişleri Bakanlığı Araştırma ve Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü, aynı zamanda FETÖ hakkında uluslararası toplumun bilgilendirilmesi için de çalışma yürütüyor. 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları