loading
close
SON DAKİKALAR

TBMM İdare Amiri Dr. Mehmet Göker sağlık bakanına sordu; BionTech aşısı kimlere yapıldı?

TBMM İdare Amiri Dr. Mehmet Göker sağlık bakanına sordu; BionTech aşısı kimlere yapıldı?
Tarih: 17.01.2021 - 20:20
Kategori: Siyaset

CHP TBMM İdare Amiri Dr. Mehmet Göker, Sağlık Bakanı Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın yanıtlaması için yazılı verdiği soru önergesinde BionTech aşısının kimlere yapıldığını sordu.

TBMM İdare Amiri Dr. Mehmet Göker Sağlık Bakanı Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya BionTech aşısı ile ilgili yazılı soru önergesi verdi.

Koronavirüs salgınında yaklaşık 10 ay gibi bir süreyi geride bırakan ülkemizde nihayet Çin’den getirilen aşıların öncelikle sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandığını belirten Dr. Mehmet Göker, “14 günlük test sürecinin tamamlanmasının ardından ilk kez önceki gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerine uygulanan CoronaVac aşıları tüm ülke tarafından yakından takip edilmektedir. Diğer taraftan, Alman menşeili BionTech firması tarafından üretilen koronavirüs aşısının 25 bin doz olarak ülkemize geldiği ve bazı kişilere uygulandığı yönündeki iddialar basınımız aracılığı ile kamuoyuna yansımıştır” dedi. Söz konusu aşılarla ilgili yazılı soru önergesini TBMM Başkanlığına sunan CHP’li Vekil, Sağlık Bakanı’na bir takım sorular yöneltti.

TBMM İdare Amiri Dr. Mehmet Göker yazılı soru önergesinde şu soruları sordu;

BionTech firması tarafından üretilen koronavirüs aşısı ülkemize gelmiş midir?

Eğer gelmişse ne zaman ve kaç doz olarak gelmiştir?

Söz konusu aşı kimlere ne zaman yapılmıştır?

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları