loading
close
SON DAKİKALAR

Tekmeci saldırgan mahkemeye gelmedi

Tekmeci saldırgan mahkemeye gelmedi
Tarih: 21.12.2016 - 14:15
Kategori: Kadın

İstanbul'da halk otobüsünde Ayşegül Terzi'yi darp eden Abdullah Çakıroğlu'nun yargılandığı dava bugün Kartal Anadolu Adliyesinde görülmeye başlandı. Saldırgan Abdullah Çakıroğlu mahkemeye gelmedi.

İstanbul'da halk otobüsünde seyahat eden hemşire Ayşegül Terzi'yi darp eden Abdullah Çakıroğlu'nun yargılandığı dava bugün Kartal Anadolu Adliyesinde görülmeye başlandı. Mahkeme, Saldırgan Abdullah Çakıroğlu'nun akıl hastalığının olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu'nda gözlem altına alınmasına karar verdi.

23 yaşındaki hemşire Ayşegül Terzi, 12 Eylül'de, Ümraniye'de bir halk otobüsünde otobüsünde 'şort giydiği' gerekçesiyle Abdullah Çakıroğlu'nun saldırısına uğramıştı. 18 Eylül'de yakalanan saldırgan tutuklanarak hakkında 4 ayrı suçtan 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Çakıroğlu, davanın 26 Ekim'deki ilk duruşmasında tahliye edilmişti. Davanın ikinci duruşması bugün görüldü.

Davayı izleyen CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi'nin belirttiğine göre, tekmeci saldırgan Abdullah Çakıroğlu duruşmaya gelmedi.

Mahkeme hakimi Abdullah Çakıroğlu'nun duruşmaya gelmeme nedenini sordu. Avukatı Şemsi Dak ise müvekkilinin Trabzon'da olduğunu belirtti. Çakıroğlu'nun ifadesinin alındığı ve duruşmaya katılmasının güvenlik sıkıntısı yarattığını söyleyen avukata mahkeme hakimi, "Öyle bir sıkıntı yok. Güvenlik güçlerimiz var. Duruşmalardan bağışık tutmadık. Duruşmaları takip etsin yoksa bu kaçma olarak algılanır" dedi.


cnnturk.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları