loading
close
Dolar: TL
Euro: TL
Sterlin: TL
SON DAKİKALAR

Terör tatbikatını gerçek sandılar

Terör tatbikatını gerçek sandılar
Tarih: 11.02.2012 - 19:39
Kategori: Yerel

Trabzon'daki Askerlik Şubesi Başkanlığı'nda yapılan terör tatbikatı, gerçeği aratmadı. Hareketliliği gören halk, heyecan dolu dakikalar yaşadı

Trabzon Gülbaharhatun Mahallesi’ndeki Askerlik Şubesi’nde saat 16.30 sıralarında, olası bir terör saldırısına hazırlıklı bulunmak amacıyla tatbikat düzenlendi.
Terör saldırısı ihbarı üzerine polis ekipleri alarma geçti, Terörle Mücadele ve Güvenlik Şubesi polisleri ve sivil ekipler, çok kısa sürede bölgede yol güzergahlarını keserek otomatik silahlarla geniş güvenlik önlemi aldı. Polis ve asker hareketliliği karşısında şaşkınlık yaşayan çevredekiler ve esnaf kısa süreli panik yaşadı.
Askerlik Şubesi’nde görevli asker ve sivil memurların tatbikat sırasında şube binasından apar topar dışarı çıkarılışı ve eli silahlı askerlerin şube önünde mevzi almaları, herkese heyecan dolu dakikalar yaşattı. Yaklaşık 20 dakika süren tatbikata İtfaiye ve 112 Acil Servis ekipleri de katıldı. Tatbikatta, senaryoya göre yaralı bir asker ambulansa konularak şube binasından dışarı çıkarıldı. Yaşananların tatbikat olduğu anlaşılınca çevrede bulunanlar rahat nefes aldı.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları