loading
close
SON DAKİKALAR

TKDF Trakya Bölge Temsilcisi Feray Karagöz'den '25 Kasım' açıklaması

TKDF Trakya Bölge Temsilcisi Feray Karagöz'den '25 Kasım' açıklaması
Tarih: 25.11.2021 - 15:34
Kategori: Gündem

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Trakya Bölge Temsilcisi Feray Karagöz, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla bir açıklama yayınladı.

TKDF Trakya Bölge Temsilcisi Feray Karagöz'ün Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla yaptığı açıklama iöyle:

"Her 25 Kasım Kadına şiddet  günü birçok yerden aranırız. Ülke genelinde paneller, konferanslar düzenlenir. Kaç kadın öldürüldü, kaç taciz, tecavüz var gibi pek de hoş olmayan bu sorulara cevaplar ve konuşmalarla günün anlam ve önemi hatırlanmış olur.

Hepimiz bu eylemleri yaparken ülkenin birçok yerinde sayıları arttıran ölümler, tacizler, tecavüzler olmaya devam ediyor.

Kimi belediyelerin kırmızı karanfil vererek hatırladığı gün, uygulayıcısı olmaktan kaçınılan yasanın ilk imzacısı olmakla ve bir gecede bu sözleşmeden çıkmakla övündüğümüz  güne dönüştü.
Birbirimizi  dinlemekten yorulmadığımız ama çözümsüzlük karşısında yorulduğumuz bu çalışmalar için çabalarımız durmadan devam ediyor.
Hadi gelin kadınların  Neden niçin nasıl  öldürülmüş soruları faillere sorulduğunda verilen cevaplara bir bakalım;
- Kırmızı mont, elbise tahrik etmiş
- Kırmızı ruj sürmüştü
-Tayt giymişti
-Saçlarını dalgalandırıp cilve yaparak tahrik etmişti
-Kadınlık yapmamıştı
-Boşanmak istemişti ya da boşanmıştı
-Yemek yapmamıştı
-Gülümsemişti diyerek …
Yukarıdaki cevapları verirler. Çünkü artık biliniyor ki Tahrik etmek suçu örter.  Hele birde saygın duruş takım elbiseli ve kravatlı olursa iyi hal indirimini otomatik olarak alırsınız. Ballı kaymak.

Acil Eylem Planı yapmamız lazım birlikte. Biz sahayı yani olayların nedenlerini niçinlerini ve yapılması gerekenleri biliyoruz. TBMM olarak devrede olmanız gerek tüm siyasi aktör ve aktrislerle. Son olarak hükümet yetki elinizde kaynak elinizde  haydi hep beraber helva yapalım. Ama helva mevta helvası olmasın. Olumlu bir sürece gidecek mekanizmaya işlerlik kazandırma mutluluğunun helvası olsun.
Çok zor değil inanın ölenlerin geride kalanlarının çektiği acıyı, tecavüzle yıkılan hayatları, tüm bu olaylardaki kaynak israfını ve toplumun ruh halini düşünün…
Çok zor değil… Şiddetsiz bir dünya özlemi ile…"

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları