loading
close
SON DAKİKALAR

Trabzonlular Platformu'ndan Ekrem İmamoğlu'na destek çağrısı

Trabzonlular Platformu'ndan Ekrem İmamoğlu'na destek çağrısı
Tarih: 15.05.2019 - 10:41
Kategori: Yurt

Trabzonlular Platformu, "23 Haziran 2019 seçimlerinde, haksız yere belediye başkanlığı elinden alınan, Trabzon’un yetiştirdiği önemli bir değer olan Ekrem İmamoğlu’nu destekleyeceğiz. Tüm İstanbullu hemşehrilerimizi de Ekrem İmamoğlu’na destek vermeye çağırıyoruz" dedi.

Trabzonlular Platformu, Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal ederek mazbatasını elinden aldığı Ekrem İmamoğlu'na destek çağrısında bulundu.

Platform'dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Biz iş, aş, barınma, eğitim gibi ihtiyaçlarımızı karşılamak üzere ata topraklarımızdan koparak İstanbul’a farklı zamanlarda göç etmiş ve yaşamını burada sürdüren Trabzonlular olarak diyoruz ki;
-Bir yandan yaşamımızı sürdürdüğümüz ülkenin ve kentin ekonomik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yaşamına uyum sağlayıp katkılar sunarken diğer yandan ata topraklarımıza ve köklerimize olan bağlılığımızı da ısrarla devam ettirme konusunda kararlıyız. Hem etkin ve uyumlu bir İstanbul hemşehrisi hem de köklerine önem veren birer Trabzonlu olarak kendimizi konumlandırmaya devam edeceğiz.
-Trabzon kökenli insanların oluşturduğu yöre dernekleri, vakıflar, spor kulübü vb. kuruluşların yöneticilerinin politikacılar tarafından baskı altına alınarak iktidara destek vermeye zorlanmasını asla kabul etmiyoruz.
-Yaşamın çeşitli alanlarında önemli başarılara imza atmış birçok Trabzonlu insanımız bulunmaktadır. Bu hemşehrilerimizin başarıları ile övünüyor, onları baş tacı yapmayı bir görev sayıyoruz.
-İstanbul’da yaşayan herkesle iyi komşuluk ve hemşehrilik ilişkileri geliştirmek; uygar, demokratik ve dayanışmaya önem veren bir yaşam sürdürmek istiyoruz. Bu kapsamda hiç kimsenin, dini inancı, mezhebi, etnik kökeni, siyasal düşüncesi nedeniyle ötekileştirilmediği huzurlu bir İstanbul özlemimizi ifade ediyoruz.
-Tarihi, kültürel, mimari ve doğal değerleri korunan, trafik sorunu çözülmüş, kararların alınmasında demokratik mekanizmaların işlediği, kararların rant üretmeye değil kentte yaşayanların ihtiyaçları gözedilerek alındığı, kültür ve sanat etkinliklerinin teşvik edildiği, yoksulların her yönden desteklendiği bir İstanbul’un inşa edilmesi en büyük dileğimizdir.

Tüm bu ve benzeri nedenlerden dolayı, 23 Haziran 2019 seçimlerinde, haksız yere belediye başkanlığı elinden alınan, Trabzon’nun yetiştirdiği önemli bir değer olan Ekrem İmamoğlu’nu destekleyeceğiz. Yeni bir haksızlığa uğramaması için her koşulda yanında olacağımızı belirtmek isteriz.

Tüm İstanbullu hemşehrilerimizi de belediye başkanlığı sürecinde yukarıdaki ilkelere uygun davranacağına inandığımız Ekrem İmamoğlu’na destek vermeye çağırıyoruz."

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları