loading
close
SON DAKİKALAR

Trendyol Hızlı Market’in yeni nesil yapay zeka asistanı AITEN işe başladı

Trendyol Hızlı Market’in yeni nesil yapay zeka asistanı AITEN işe başladı
Tarih: 10.08.2023 - 19:41
Kategori: Bilim & Teknoloji

Trendyol Hızlı Market, yapay zeka destekli yeni nesil asistanı AITEN’i işe aldı. Kimi zaman en yakın arkadaş, kimi zaman da akıl hocası olmayı hedefleyen AITEN, kullanıcılara merhaba dedi.

Türkiye’nin lider, dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol, Trendyol Hızlı Market uygulamasının sosyal medya hesapları için yapay zeka destekli yeni nesil asistanı AITEN’i işe aldı. Trendyol Growth ekibi tarafından tasarlanan AITEN, mutfak tüyoları paylaşacak, tarifler verecek, temizlik önerilerinde bulunacak ve hatta burç yorumlayacak. 

 Siz sorun, AITEN anlatsın!

Tüm üretim aşaması yapay zeka kullanılarak geliştirilen AITEN’in dikkat çekici ve öğretici videoları ChatGPT ve Midjourney uygulaması kullanılarak hazırlanıyor. 2 Ağustos tarihinde tanışma videosu ile kullanıcılarına Trendyol Hızlı Market Instagram hesabından merhaba diyen AITEN, Instagram Hikayeleri’nin "Soru Cevap" özelliğiyle merak edilenleri cevaplıyor. AITEN, pratik ve yararlı tüyolar verdiği içerikler hazırlayarak takipçileriyle buluşmaya devam edecek.

AITEN, başladığı bu yeni pozisyonu Linkedin hesabına da ekleyerek duyurdu. Trendyol Hızlı Market’in yapay zeka içerik üreticisi olarak işe başlayan AITEN‘in profilini incelemek ve takip etmek isterseniz 
linkten ulaşabilirsiniz.

AITEN’in, 
hayatınızı kolaylaştıracak tüyolarından faydalanmak için sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. 

Instagram 

Tiktok 

Linkedin 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları