loading
close
SON DAKİKALAR

Tunceli'de büyük operasyon

Tunceli'de büyük operasyon
Tarih: 12.02.2012 - 00:50
Kategori: Gündem

Özel hareket timleri Munzur Vadi'sinde hava destekli operasyon başlattı. Yapılan baskınlarda gözaltılar var

Tunceli'de dün halı sahada maç yapan polis memurlarına terör örgütü PKK tarafından düzenlenen saldırının ardından kent merkezinde ve Munzur Vadisi'nde Özel Harekat timlerinin katılımıyla gece başlatılan operasyon devam ediyor. Yapılan ev baskınlarında gözaltılar olduğu öğrenildi.
 
Tunceli Merkez Munzur Çayı kıyısında bulunan halı sahada futbol oynayan polis memurlarına 4 kişi oldukları tahmin edilen teröristler tarafından dün saat 21.40 sularında silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda komiser Cem Kerman ile maçı izleyen eşi öğretmen Dilay Turan Kerman şehit olurken 3'ü ağır 8 polis memuru da yaralanmıştı. Olayda 1 terörist de ölü olarak ele geçirilmişti.
 
YARALILARIN DURUMU İYİ
 
Yaralılar ambulanslarla Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, durumu ağır olan 2 polis memuru askeri helikopterle Elazığ Fırat Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
 
BÜYÜK OPERASYON
 
Olayın ardından Tunceli kent merkezi ile Munzur Vadisi'nde Özel Harekat timlerinin katılımıyla dün gece başlatılan operasyonlar sürüyor. Operasyon kapsamında çok sayıda Özel Harekat timi, eylemin yapılmasına yardım ve yataklık ettikleri ileri sürülen şahısların evlerine baskın düzenledi. Baskınlarda gözaltına alınanlar olduğu öğrenildi. Kaçan diğer PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi amacıyla Jandarma Özel Harekat timleri tarafından Munzur Vadisi'nde başlatılan hava destekli operasyon da sürüyor.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları