loading
close
SON DAKİKALAR

Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Arda Ermut oldu

Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Arda Ermut oldu
Tarih: 09.03.2021 - 08:43
Kategori: Ekonomi

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Zafer Sönmez görevinden alınarak, yerine Salim Arda Ermut atandı.

Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü (TVF) Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi'nin eski Başkanı Arda Ermut oldu. Zafer Sönmez’in oturduğu koltukta daha önce yönetim kurulunda yer alan Arda Ermut görev yapacak.

Zafer Sönmez’in oturduğu koltukta Kasım 2020’de Varlık Fonu yönetim kurulu üyeliği görevinden ayrılan Ermut, 4 ay sonra genel müdür olarak yeniden göreve getirildi.

Arda Ermut kimdir? 

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan Arda Ermut, 2005 yılında İstanbul’da Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinde görev yaptı. 2007 yılında Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nda Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Ermut, 2015 yılında ise Başkanlığa atandı. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş sürecinde Yatırım Ofisinin Cumhurbaşkanlığı bünyesinde konumlandırılması çalışmalarını yürüten Ermut, 2018 yılında Ofis Başkanlığına getirildi.

Arda Ermut Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanlığı görevini Şubat 2020’de yardımcısı Ahmet Burak Dağlıoğlu’na bırakmıştı.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları