loading
close
SON DAKİKALAR

Türkiye ve Fransa'dan ABD'ye karşı ortak tavır kararı

Türkiye ve Fransa'dan ABD'ye karşı ortak tavır kararı
Tarih: 18.08.2018 - 09:08
Kategori: Gündem

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Fransız Finans Bakanı Bruno Le Maire ile telefonda görüştü. Görüşmede iki ülke arasındaki ekonomik işbirliği ve ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırımları ele alındı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın  Berat Albayrak, Fransız Finans Bakanı Sayın Bruno Le Maire ile birtelefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Sayın Albayrak ile Sayın Le Maire’nin görüşmesinde, iki ülke arasındaki ekonomik işbirliği ve ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırım adımları ele alındı. Bakanlar, ABD’nin söz konusu uygulamalarına karşı birlikte ve işbirliği içerisinde hareket etme kararı aldılar.

Sayın Albayrak,  Fransa Cumhurbaşkanı Sayın Emmanuel Macron ve Sayın Le Maire’nin yaptığı Türkiye’ye destek açıklamalarından duyulan memnuniyeti dile getirdi ve teşekkür etti.

Bakanlar, ülkeleri arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi ve mutabık kalınan hususlarda daha yakın çalışmakararı alırken, ekiplerinin hızlı bir şekilde çalışmaya başlaması ve 27 Ağustos tarihinde Paris’te bir arayagelme konusunda mutabık kaldılar."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları