loading
close
SON DAKİKALAR

Üniversiteden AKP'li milletvekilinin yeğenine özel iş ilanı!

Üniversiteden AKP'li milletvekilinin yeğenine özel iş ilanı!
Tarih: 12.11.2019 - 16:51
Kategori: Gündem

Pamukkale Üniversitesi öğretim üyesi ve öğretim görevlisi alım ilanları bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ancak ilanda tartışma yaratan bir detay gözden kaçmadı. Pamukkale Üniversitesi’nin iş alım ilanında kişiye özel ilan açıldığı fark edildi.

Odatv'den Hakan Erol'un haberine göre ilanda Sağlık Bilimleri Fakültesi için, “Tıbbi Biyokimya alanında doktora yapmış olmak. UVB ışığının neden olduğu epidermal hücre hasarında mezenkimal kök hücre tedavisi ile ilgili çalışmaları olmak” şartları istendi.

Söz konusu ilana uygun, tek bir aday bulunuyor. O aday ise, AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin’in yeğeni Yasemin Tin Arslan.

Yasemin Tin Arslan, Tıbbi Biyokimya alanında doktorasını yaparken, ne tasadüftür ki, tezinin konusu da, tam da ilanda istendiği gibi: “UVB ışığına maruz kalan epidermal hücrelerde insan adipoz doku mezenkimal kök hücrelerinin onarıcı ve canlandırıcı etkilerinin araştırılması.”

Hemşirelik ile bir alakası bulunmayan Yasemin Tin Arslan için açılan bu kadro dikkat çekiyor.

Türkiye'de üniversiteli gençler iş bulamazken, AKP'li vekilin yakını olan bir isim için özel açılan kadro ilanı tartışmaları da beraberinde getiriyor.

İşte üniversitenin açtığı o ilan:

İşte Yasemin Tin Arslan’ın o tezi:

Öte yandan, Pamukkale Üniversitesi, bu konuda pek de “masum” değil. Zira, Rektör Hüseyin Bağ, eşi Derya Bağ’ı önce İslami İlimler Enstitüsü’ne enstitü sekreteri olarak atamış, gelen tepkilerin ardından istifa eden eşini, 1.5 yıl sonra da Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne bilgisayar işletmeni olarak atamıştı.

Şahin Tin ise akıllara “maket” olayıyla kazınmıştı. Dönemin AKP Denizli İl Başkanı olan Şahin Tin, parti binasına dönemin Ekonomi Bakanı ve Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci’nin maketini koymuştu. Maket uzun bir süre konuşulmuştu.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları