loading
close
SON DAKİKALAR

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan seçim vaatlerinden Engelsiz Yaşamevi temel atma töreni gerekleştirdi

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan seçim vaatlerinden Engelsiz Yaşamevi temel atma töreni gerekleştirdi
Tarih: 06.07.2022 - 21:52
Kategori: Yerel

Trakya'nın tek kadın belediye başkanı Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Seçim vaatlerinden biri olan Engelsiz Yaşamevi ve Kadın Faaliyetevi’nin temel atma törenini gerçekleştirdi.

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan’ın adaylık sürecindeki vaatlerinden biri olan Engelsiz Yaşamevi ve Kadın Faaliyetevi’nin temel atma töreni Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri ve Uzunköprü halkının yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Başkan Özlem Becan temel atma törenin ardından yaptığı sosyal medya paylaşımında “Bir başka gurur dolu bir günde halkımızla yeniden bir aradaydık. Hep birlikte Engelsiz Yaşamevi ve Kadın Faaliyetevi'mizin temel atma törenini gerçekleştirdik. Her projemizi tamamladığımızda, bir yeni hizmeti daha halkımıza sunduğumuzda ortaya çıkan memnuniyet ile doğru ve faydalı bir iş yaptığımızı yeniden ve yeniden fark ediyoruz. Bugün temel atma törenini gerçekleştirdiğimiz Engelsiz Yaşamevi ve Kadın Faaliyetevi’miz tamamlandığında da evlatlarımızın ve Uzunköprü’nün güçlü kadınlarının gözlerindeki mutluluğu ve umudu göreceğime şimdiden eminim. Her birinizi çok ama çok seviyorum” dedi.

Vaatlerini gerçekleştirmenin yanında birçok proje ve hizmeti Uzunköprü’ye kazandıran Trakya’nın tek kadın belediye başkanı Özlem Becan, temel atma töreninde gösterilen engelli çocuklarımızın aileleri ile yapılan röpörtaj sonrası yaptığı konuşmada “Fatma teyzenin, Zeliha ablanın, Saniye ve Hatice kardeşlerimin söylediği gibi, evlatlarımız her şeyin en iyisini, en güzelini hak ediyor. Atatürk Mahallemizin kalbinde hayata geçirdiğimiz Engelsiz Yaşamevi ve Kadın Faaliyetevi’miz benim adaylık sürecimdeki ilk vaatlerimden biriydi. İlçe başkanlığı sürecimde beni en çok etkileyen ve evet, ben bu işi başarmalıyım dediğim bir olay yaşadım. Çocuklarının rahatsızlıklarından dolayı yaşadıkları hayatın zorluklarını anlatan anneler ile bir görüşme gerçekleştirdik. Anneler ile gerçekleştirdiğim görüşme sonucunda onlara, onların evlatlarına ve toplumumuzun özel gereksinime ihtiyaç duyan insanlarının yaşadığı hayata farklı bir gözle bakmaya başladım. Bir annenin bir anneyi anlaması kadar güçlü bir bağ olamaz. Biz annelerimizle bir araya gelerek birbirimizin dertlerini, umutlarını, ihtiyaçlarını ve kırgınlıklarını paylaştık ve bunun sonucunda ortaya Engelsiz Yaşamevi ve Kadın Faaliyetevi projemiz çıktı. Şehrimin kalbi temiz kadınları, her birinizin gönlündeki umudu paylaşıyor, sizden aldığım güç ile Uzunköprü'nün aydınlık yarınları için çalışıyorum” dedi.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları