loading
close
SON DAKİKALAR

Van Valiliği'nden 15 gün süreyle gösteri ve yürüyüş yasağı

Van Valiliği'nden 15 gün süreyle gösteri ve yürüyüş yasağı
Tarih: 27.08.2019 - 09:47
Kategori: Yurt

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan görevden uzaklaştırılmış, yerine kayyum atanmıştı. Van Valiliği protestoların yaşandığı ilde 15 gün süreyle gösteri ve yürüyüşleri yasaklandı.

Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine kayyum atanması tepkilere neden olmuştu. 3 şehirde düzenlenen protestolar sonrası Van Valiiliği 15 gün süreyle "yürüyüş, toplantı, basın açıklaması ve oturma eylemi" yapılmasını yasakladı. 

Valilik tarafından yapılan açıklama şöyle:

Anayasamızda ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler ile saldırı olaylarının önüne geçmek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini sağlamak, terör örgütlerinin planlarını bertaraf etmek, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla 27/08/2019 tarihinden geçerli 10/09/2019 tarihi de dahil olmak üzere (15) gün süre ile Van İli coğrafi sınırları içerisinde, açık alanlarda düzenlenecek gösteri yürüyüşü, açık hava toplantısı, basın açıklaması, oturma eylemi, stant açma vb. her türlü eylem ve etkinlikler yasaklanmıştır."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları