loading
close
SON DAKİKALAR

Vefa Salman belediye önünde yapacağı basın açıklamasını iptal etti

Vefa Salman belediye önünde yapacağı basın açıklamasını iptal etti
Tarih: 28.02.2020 - 10:37
Kategori: Gündem

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, görevden alınmasına ilişkin yapacağı basın açıklamasını erteledi.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, dün İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmıştı. Salman bugün saat 12.00'de belediye binası önünde yapacağı basın açıklamasını İdlib'de 33 askerin şehit olması nedeniyle ertelediğini duyurdu.

Salman Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İdlib’te yaşanan saldırı sonucunda çok sayıda şehidimizin olduğu haberi üzerine Belediye Binası önünde 28.02.2020 Cuma günü yapacağımız açıklamayı iptal etmiş bulunmaktayız. Süreçle ilgili sizleri bilgilendireceğiz" dedi.

Ne olmuştu?

Yalova Belediyesi'nde muhasebe çalışanı Reşat Elgin'in yüklü miktarda parayı zimmetine geçirip ortadan kaybolduğu anlaşılmış, belediye muhasebeci hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuş, Elgin yakalanarak tutuklanmıştı. Soruşturma kapsamında belediye başkan yardımcısı Halit Güleç de gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkemece o da tutuklanmıştı.

İçişleri Bakanlığı belediyede inceleme yapmaları için 3 müfettiş görevlendirmişti. Bakanlıktan yapılan açıklamada, müfettişlerin Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman hakkında tevdi raporu düzenlenerek Yalova Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdiği belirtildi. İçişleri Bakanlığı bir açıklama yaparak, Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı'nın da Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman hakkında 'ihaleye fesat karıştırmak ve zimmet' suçlarından soruşturma başlattığını duyurdu. Bakanlık Vefa Salman'ın görevden alındığını açıkladı.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları