loading
close
SON DAKİKALAR

Vizyona bu hafta 8 yeni film girdi

Vizyona bu hafta 8 yeni film girdi
Tarih: 15.02.2019 - 12:44
Kategori: Kültür & Sanat

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli toplam 8 film izleyicilerle buluştu.

İşte bu hafta (15 Şubat Cuma) vizyona giren filmler:

Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında (At Eternity's Gate)

Vincent Van Gogh'un hayatını ve Arles'teki son zamanlarını konu alan film, ünlü ressamın hayatının bilinmeyenlerine de değiniyor. Filmde Van Gogh'u usta oyuncu William Dafoe canladırıyor.

Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında (2018) afişi

Bir Aşk İki Hayat

Moda'da köpeği ile yaşayan bağımsız yönetmen Umut, hayatının değişeceğinden habersizce köpeğiyle dışarı çıktığı bir sırada başarılı bir mimar olan Deniz ile tanışır. Hayatının aşkı ile tanıştığına inanan Umut, kendini aşk ve hayatın sonsuz seçenekleri arasında kalacağı olayların içinde bulur.

Bir Aşk İki Hayat (2019) afişi

Alita: Savaş Meleği (Alita: Battle Angel)

Yukito Kishiro’nun çizgi serisinden beyazperdeye uyarlanan Alita: Savaş Meleği, 26. yüzyılda yaşanan bir hikaye.
Tüm gelecek hikayelerindeki gibi dünya asil ve zenginler, fakir ve serseriler olarak ikiye bölünmüş. İyi vatandaşlar Tiphares’te varlık içinde yaşarken alt tabaka Scrap Yard adlı bir harabe şehirde yaşam savaşı veriyor. Tiphares’ten kovulmuş eski bir vatandaş olan doktor Ido bir gün yaralı bir cyborg kız bulur ve onu onarıp adını Alita koyar. Hikaye de asıl olarak bundan sonra, Alita’nın kimlik arayışıyla başlar.

Alita: Savaş Meleği (2019) afişi

Cool Çocuklar Kampta (Camp Cool Kids)

Babalarının vefatının ardından anneleri Taryn ile birlikte dedelerinin yanına taşınan Zach ve Spence, yeni hayatlarına uyum sağlamakta zorlanmaktadır. Dedeleri Norman, Spence'in utangaçlığından kurtulması için masallar ve hikayeler anlatarak onu cesaretlendirmeye çalışıyordur. Bu sırada anneleri, çocukları kampa göndermenin iyi geleceğine karar vermiştir. Büyük korkularla gittikleri kamp, Spence'in hayatını değiştirir ve yeni arkadaşlıklar edinmesini sağlar. Korkularıyla yüzleşen ve artık daha cesur olan Spence, arkadaşlarıyla unutlmaz maceralar yaşayacaktır.

Cool Çocuklar Kampta (2017) afişi

Göç Mevsimi (Pájaros de verano)

Köklü bir ailenin kızı ile kendi ailesini kurma hayalleri olan Rapayet, başlık parasını kazanmak için en yakın arkadaşı Moises ile birlikte uyuşturucu kaçakçılığı işine girerler. Kısa sürede düşündüklerinden çok daha fazla para kazanan ikili, giderek açgözlü ve hırslı olmaya başlamıştır. Gittikçe aile bağlarının ve geleneklerinin zedelenmesine yol açan Rapayet, bazı şeylerin farkına varıp ailesini korumaya çalışır. Fakat borcun kan ile ödendiği bir çatışma içine düşecektir.

Göç Mevsimi (2018) afişi

Asteriks: Sihirli İksirin Sırrı (Astérix: Le secret de la potion magique)

Galyalıların gücüne güç katan sihirli iksirin formülünü bilen tek kişi olan Büyüfix, iksiri hazırlamak için gereken otları toplamak üzere ormana gider, fakat orada geçirdiği kaza sonucu ayağını incitir. Artık iyice yaşlanan Büyüfix, sihirli iksirin tarifini başkalarıyla paylaşmaya karar verir ve formülü emanet edebileceği bir varis aramaya karar verir. Sihirli iksirin formülünün yanlış ellere geçmemesi için seçilecek kişi oldukça önemlidir. Genç, dürüst ve yetenekli bir varis bulmak için bütün Galya'yı gezecek olan Büyüfix'e Asterix ve Oburix eşlik edecektir.

Asteriks: Sihirli İksirin Sırrı (2018) afişi

Hep Yek 3: Titrettin Beni

Serinin üçüncü filmi olan Hep Yek 3 Tittrettin Beni’de Aktan ve Gürkan’ın maceraları hız kesmenden devam ediyor. Daha önceden cezaevine düşmüş Aktan ve Gürkan'ın peşine mafya takılmışken, kendilerini İstanbul'un en büyük tarihi eser kaçakçısı Bilal Özkök'ün evindeki yılbaşı partisinde bulmalarıyla başlayan olaylar zinciri konu alınıyor. Özgür Bakar’ın yönetmenliğindeki filmde,  Gökhan Yıkılkan, Ali Sürmeli ve Ulaş Torun karakterlere can veriyor.

Hep Yek 3 (2018) afişi

Şeytanın Büyüsü

Sanat ile ilgilenen Daniela'ya teyzesi Sofia'dan yüklü miktarda para ve bir ev kalmıştır. Bu mirasla ne yapacağına karar veremeyen genç kız, şehir dışındaki eve gitmeye karar verir. Teyzesinin evine yerleştikten kısa süre sonra evde bir genç kızın günlüğünü bulan Daniela, günlüğü okuyarak geçmişin kapılarını aralayacak ve korkunç gerçeklerle yüzleşecektir.

Şeytanın Büyüsü (2015) afişi

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları