loading
close
SON DAKİKALAR

Yalovalı arkadaşları, Muharrem İnce'yi anlattı: 'Sünnet takılarıyla öğretmenlerin maaşını ödedi'

Yalovalı arkadaşları, Muharrem İnce'yi anlattı: 'Sünnet takılarıyla öğretmenlerin maaşını ödedi'
Tarih: 31.05.2018 - 13:20
Kategori: Yaşam

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin beraber hayvan otlattığı arkadaşı Recep Sert, çocukluklarının yoksulluk içinde geçtiğini söylerken Özcan Özel de arkadaşının, oğlunun sünnet düğününde takılan takılarla öğretmenlerin maaşını ödediğini anlattı.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin memleketi Yalova'nın Elmalık köyünde yaşayan çocukluk ve gençlik arkadaşları, DHA'ya İnce ile geçirdikleri yılları anlattı.

Recep Sert, çocukluklarının yoksulluk içinde geçtiğini söylerken şu ifadeleri kullandı:

"Buralarda hayvan beklerdik, köyden buraya (İstikam Tepe) hayvanlarla gelirdik. En çok buraya gelmek isterdik çünkü buraya geldiğimizde bütün arkadaşlarımızla birlikte olurduk. Mahalle futbol takımımız vardı ama ayakkabımız, topumuz yoktu. Buraya karpuz-ekmek istedik Muharrem ile birlikte. Karpuzları köy meydanında satıp, o parayla top ve forma almak istiyorduk. O zamanlar Muharrem ile 5'inci sınıfa gidiyorduk. Ben İstanbul'a okumak için gidince karpuz işimiz yarım kaldı, forma alamadık. O hayalimiz bitti. Bir araya geldiğimizde çocukken yaptıklarımızı konuşuyoruz."

"YILLARIN CUMHURBAŞKANI EDASINDA GÖRÜYORUM ONU"

İnce'nin cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili de konuşan Sert, "Böyle bir şeyi düşünmek, herhangi bir arkadaşımız için bir hayaldi ama bir bir oluyor. Milletvekili hayaldi, oldu. Şimdi cumhurbaşkanı olmaması için bir neden yok, bence olabilir. Şu anda diğer adayların hepsinden daha deneyimli görüyorum. Sanki yılların cumhurbaşkanı edasında görüyorum onu. Ben onu iyi tanıyorum, cumhurbaşkanı olduğu zaman çok iyi şeyler yapacağına inanıyorum" diye konuştu.  Recep Sert, Muharrem İnce'nin lakabının 'şişko zeki', kendisinin ise 'yağlı' olduğunu söyledi.

"ÇOK HIRSLIYDI"

Muharrem İnce ile 1980'li yılların sonunda tanışan ve daha sonra birlikte dershane işleten arkadaşı Özcan Özel de siyasetle uğraşıyor. CHP Yalova'dan 1. sıra milletvekili adayı olan Özel, İnce ile ortak olarak 'Tam' isimli dershaneyi işlettikleri yıllarla ilgili şunları anlattı:

"Yalova'da bir dershaneye öğretmen olarak başvuruda bulunduğumuz zaman, 1986 yılında tanıştık. Ben daha tecrübeli bir matematik öğretmeni olduğum için işe alındım. Muharrem Bey, o zamanlar askerliğini yapmamıştı. O yüzden ben işe alındım, o alınmadı. Muharrem Bey, daha sonra Artvin'e gitti, 2 yıl görev yaptı. Sonra tekrar Yalova'ya geldi. O zamanlar dershaneyi biz satın almıştık. Muharrem Bey de Yalova'nın yetiştirdiği, kaliteli bir fizik öğretmeniydi. Biz onunla sözleşme yaptık. 1 yıl sonra da iş ortaklığımız başladı, üçüncü ortağımız oldu. Muharrem Bey çok hırslıydı. Cumhurbaşkanlığı noktasına kadar gelen bir arkadaşımız. Ben de diğer arkadaşım da çok hırslıydık. Dershane sayısını 4'e çıkardık."

İnce, Özcan Özel ile birlikte 1990'lı yılların başında, Yalova'da 'Tam' isimli dershaneyi işletti. İnce, milletvekili olduğu 2002 yılında dershaneyi bıraktı.

"SABAH ERKENDEN GELİP DERSHANENİN ÖNÜNÜ YIKARDI"

Muharrem İnce'nin, oğlu Salih Arda İnce'ye yaptığı sünnet düğününde takılan paralarla öğretmenlerin maaşını ödediğini anlatan Özcan Özel, şunları söyledi:

"Muharrem Bey, oğlunun sünnet düğününü yaptı ardından ay başı geldi. Kasada çok fazla para yok. Muharrem Bey, düz bir torbaya oğlu Salih'in düğün paralarını doldurdu, dershanedeki odamıza getirdi. Bozukları ben saydım, bütünleri o saydı. Kayda geçirdik paraları, sonra o parayla öğretmenlerimizin maaşlarını ödemiştik. Biz ortaktık, zaman zaman hesapları Muharrem Bey tuttu, zaman zaman ben tuttum. Hiçbir zaman birbirimize hesap sormadık ama hiçbir zaman da birbirimizden şüphe etmedik. Muharrem Bey, hem fizik öğretmeni hem de dershanenin müdürüydü. Köyden kalan alışkanlığıyla sabah erkenden kalkar, dershane saat 08.00'da açılıyorsa Muharrem Bey saat 07.00'da gelir, hortumu takar, geçtiğimiz dershanenin önünü yıkardı; sanki bir dükkan açıyormuşuz gibi."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları