loading
close
SON DAKİKALAR

YSK başkanı Yener'den itirazlara yönelik açıklama

YSK başkanı Yener'den itirazlara yönelik açıklama
Tarih: 17.05.2023 - 14:36
Kategori: Gündem

YSK Başkanı Ahmet Yener, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarına yönelik itirazlarla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, seçim sonuçlarına ilişkin yapılan itirazların yasada öngörülen şekilde ele alındığını söyledi. Sosyal medyada sandık sonuçlarına ilişkin paylaşılan görsellerin YSK ile ilgisinin olmadığını belirten Yener, "Asılsız iddialara itibar edilmemeli.'' diye konuştu.

YSK'nın, itirazları yasanın öngördüğü süre içerisinde görüşüp sonuçlandıracağını belirten Yener, ''Sosyal medyada paylaşılan görsellerin YSK ile ilgisi bulunmamaktadır. Süreç şeffaf şekilde devam etmekte ve tüm süreçte siyasi partilerimiz de yer almaktadır.'' dedi.

YSK Başkanı, sosyal medyadaki görsellerin YSK ile ilgisi bulunmadığının da altını çizdi.

Yener'in açıklamalarından satır başları şöyle:

''Oy verme gününde sandıktan çıkan oy pusulaları kurul huzurunda sayılmakta ve tüm kurul üyelerince ıslak imza ile imza altına alınmaktadır. İlgili evrakların ilçe seçim kurullarına teslim süreci siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşmiştir. Kurulların vermiş oldukları kararlara karşı tarafların YSK'ya itiraz hakları bulunmakta olup TBMM'de grubu bulunan 5 siyasi partinin temsilcisi de katılmaktadır. YSK, önüne gelen bu itirazları yasanın öngördüğü süre içerisinde görüşüp sonuçlandıracaktır.

Sosyal medyada paylaşılan görsellerin YSK ile ilgisi bulunmamaktadır. Kamuoyunu yanıltmaya yönelik asılsız iddialara itibar edilmemeli. Süreç şeffaf şekilde devam etmekte ve tüm süreçte siyasi partilerimiz de yer almaktadır.''

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları