loading
close
SON DAKİKALAR

Yüz yüze eğitime nasıl geçileceği açıklandı

Yüz yüze eğitime nasıl geçileceği açıklandı
Tarih: 17.06.2021 - 11:48
Kategori: Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Eylül ayında tüm kademelerde tam zamanlı yüz yüze eğitime geçileceğini söyledi.

Bakan Selçuk yaptığı açıklamada “Eylül’de tüm kademelerde tam zamanlı yüz yüze eğitime başlamak istiyoruz. Maskesiz eğitim için riskin kalmadığını bilmeye ihtiyacımız var” dedi. Sabah’tan Burak Çelik’e konuşan Bakan Selçuk şunları söyledi:

  • “Okula giden çocuklarımızın ailelerindeki vaka artışı, toplumdaki genel artışa oranla yüzde 20 daha düşük. Okullarımız güvenli yerler, çünkü sürekli kontrol var. Bu gelişmeler ışığında tamamen normale dönmek belki mümkün olmasa da hijyen koşullarını sağlayarak aşının bize kattığı güçle yeni eğitim öğretim yılına (Eylül) tüm kademelerde tam zamanlı yüz yüze eğitimle başlamak istiyoruz.
  •  
  • Maske takma zorunluluğu

Maske takma zorunluluğu konusu uzmanların vereceği bir karar. Elbette hepimiz maskesiz günlerimize geri dönmeyi çok isteriz. Ama bunun için riskin kalmadığını bilmeye ihtiyacımız var. Bu noktada da Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda hareket etmeye devam edeceğiz.

“Okul öncesinde yaz okulları açılacak”

  • Eylül ayında ilkokula başlayacak olmasına rağmen okul öncesi eğitimden yararlanamamış çocukların hazır bulunuş düzeyini artırmak ve ilkokula akranlarıyla eşit şartlarda başlamalarını sağlamak amacıyla okul öncesinde yaz okulları açılacak.
  • 2020-2021 eğitim öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere, okul öncesi eğitim almamış çocukların öncelikle kaydedilmesi şartıyla imkânları uygun olan okullarda, okul öncesi eğitim almış çocuklar da yaz okuluna kaydedilebilecek.”

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları