loading
close
SON DAKİKALAR

Zeydan Karalar: Belediyeler istihdam kaynağı olarak görülüyor

Zeydan Karalar: Belediyeler istihdam kaynağı olarak görülüyor
Tarih: 21.10.2019 - 16:28
Kategori: Yerel

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana’da faaliyet gösteren muhtarlarla, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Seyhan Oteli’nde yemekte bir araya geldi.

Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar yemekte ASKİ ve belediyenin mali tablosuyla ilgili de bilgi aktardı. Karalar, tasarruf politikasının ve yönetim anlayışının değişmesinin ardından belediyenin hizmet edebilir konuma doğru ilerlediğini söyledi.

BELEDİYELER İSTİHDAM KAYNAĞI OLARAK GÖRÜLÜYOR

Türkiye genelinde belediyelerin istihdam kaynağı olarak görüldüğünü ve bunun değişmesi gerektiğini anlatan Zeydan Karalar, belediyelerin kentleri daha yaşanabilir hale getirmek için var olduğunu, rutin olarak yapılması gereken hizmetler bulunduğunu belirtti.

Adana Büyükşehir Belediyesinde, göreve başladıklarında gelirin yüzde 68’inin çalışan giderine harcandığını gördüklerini kaydeden Zeydan Karalar, şu anda bu oranın yüzde 62 olduğunu ve hizmet edebilir hale gelmek için yüzde 50’nin altına çekeceklerini vurguladı.

VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTUYORUZ

2019 yılında Adana’nın üçte birinde sağlıklı su bulunmamasının ve merkez ilçelerdeki bazı mahallelerde kanalizasyon, altyapı sorunu yaşanmasının kabul edilemez olduğunu söyleyen Zeydan Karalar, “Mali yönden sorunlarımıza rağmen vatandaşımıza söz verdiğimiz su indirimini gerçekleştireceğiz. Ülkede elektriğin ve bir çok ürünün fiyatı artarken biz kasım ayında suya yaklaşık yüzde 20’lik indirim yapacağız. Çünkü vatandaşımıza söz verdik” dedi.

SAĞLAM YOLLAR YAPACAĞIZ

Bütün olumsuzluklara rağmen yol, su, altyapı ve diğer projelerle ilgili önemli işlere imza atıldığını ve atılmaya devam edileceğini ifade eden Zeydan Karalar, 6-7 yıl dayanacak sağlam yollar inşa edeceklerini ve genişliği 15 metreden fazla olan yolları, Büyükşehir-ilçe ayrımına gitmeden kendilerinin yapacağını açıkladı.

BAŞKA YERE GİTMEYE GEREK YOK

Adana’nın tamamının belediye başkanı olduklarını ve her noktadan hizmet talebi geldiğini aktaran Başkan Zeydan Karalar, konuşmasını şöyle tamamladı: “Ben dinlenen, eğlenen bir belediye başkanı değilim. Seyahati bile Adana’nın yararınaysa yaparım. Zaten Adana dünyanın en güzel şehri, insanları da dünyanın en güzel insanları. Başka yere gitmeye gerek yok.”

 

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları